Oranje

Odg: Oranje....

Sad stigao sa noćašnjeg oranja.Krenuo da orem u 03h pa do 08h.Zemlja srednje teška,strnjište.Na nekim delovima leži voda ali dalo se raditi.Sve u svemu uz još par mrazeva odradiće se sve.
 
Odg: Oranje....

miroslav k je napisao(la):
imao sam problem, otkacio mi se plug na Yto-u. izgubio se osigurac, pa nisam mogao sam da ga zakacim znate vec kako ide, pa sam zvao caleta pa ga lakse zakacili za njega, ostalo je samo popreko da se uzore pa ajde da i zeko nesto radi.



Uploaded with ImageShack.us


Tako isto ore 577 sa tri brazde, kad nam je pukla hidraulika na JD
 
Odg: Oranje....

Eto, bio danas neki pokušaj da se ore... Probili se do zemlje kroz ono blato, našli smo međe, premerili smo parcelu, ja sam služio kao marker i baš sam se fino napešačio i :kisa: . Otac uspeo da napravi dva kruga i teraj kući jer je tad već kiša počela opasno da pada.
Pa onda još jedna tura kišnice za vrat dok smo pred pružnim prelazom skinuli blato sa točkova... Ma bio je ekstra dan.
Ni ferdži se nije baš svidelo - videlo se po dimu - ali šta ćeš. Moraće tako.
 
Odg: Oranje....

Samo ne razumem zasto bas pred pruznim prelazom ostavili blato. :sta: :nono: ::svaka cast::
Sada tamo ima da bude proklizavanje i neko ce da uleti u voz i van stanice komplet sa autom. ::vadjenje_repe:: :( :osmeh: ::sramota::
 
Odg: Oranje....

Zašto pred pružnim prelazom? Evo:

lenija / pruga / asfaltirani put

Lenija je zemljana, bez tucanika i ičega. Razrovana, stoji voda u njoj, blata do junačkijeh koljena... I gde onda čovek da skine blato? 10-20 metara odatle? Pa dok dođeš do pružnog prelaza možeš opet skidati blato.
Ali ne brini se, špahtla služi zato da bi blato bacio koji metar u stranu. Sigurno ne ostavljamo na sred puta.

Mene više hebe to što nakon što pređeš pružni prelaz nakupiš skoro istu količinu blata koliku si ostavio preko - jerbo se drugima vazda žuri na ručak/večeru pa nemaju vremena da misle na druge. :udri:
 
Odg: Oranje....

Sada shvatih :haha: vec sam ostario da jednostavne stvari ne razumem. :haha:

To je sda po zakonu obavezno, neki stručnjak se i toga setio.
Međutim malo njih se toga pridržavaju :udri:
 
Odg: Oranje....

Džaba i zakon. Dok ne staviš po jednog policajca kao suvozača u svaki traktor, nećeš ove naše paore opasuljiti. ::lose::
Treba da se javim drugu da me pozove na proleće kad bude išao sa tanjiračom da ravna puteve. Možda i moj setvospremač bude od koristi. Ovo je strašno na šta liče lenije! :nono:
Ne bih ni ja danas išao i pravio još veće rovove, ali đavo je odneo šalu: jeste li čuli da je juče u Budimpešti već napadalo oko 10 cm snega?! :zli:
 
Odg: Oranje....

Nek oni asfaltiraju koji kilometar na svaki izlaz sa lenija i eto resenja...
 
Odg: Oranje....

Mi smo orali juce sa 2 traktora i islo je solidno. Danas se nameracili da idemo sa 3 traktora i taman kada smo poceli eto i pljuska ::lose::
Evo kako je juce islo:

zatvaranje jednog razora da drugar sa obicnom 7-com moze da ore 'gruberisanu' strnjiku


onda zatvaranje drugog razora da ja imam sta da orem


'ajd kad svi 'turate' flasu od Coca-Cole da i ja to ucinim


u sojistu 4. spora
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xn2VFNKzK2g[/youtube]

a u strnjiki moze i 5.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WIgwd01UPC0[/youtube]

morao sam da orem bez tocka posto je prilicno lepilo ali tocak nisam moga vislje da podignem-bitno je da nije smetao..
 
Odg: Oranje....

@bubu
ajde kad budes u prilici slikaj mi te tvoje razore, nevidim zasto imas, tj imate potrebu da iz zatvarate, nije valjda da ostavite kanale po njivi kad se izore jedinica?
_________________________________________________
e da, vidim naor je pravilan, nabaci sa jedne strane, pa sa druge, i pici dalje... :cao:
 
Odg: Oranje....

miroslav k je napisao(la):
@bubu
sto ne dignes 3 glavu pa lepo ides 1 direktna.

Haha, ne mozes da verujes koliko mi je lepse kad ovako polako vozim prosto se odmorim! Ucinak i potrosnja su otprilike isti samo sto imam manje okrecanja sa 3 brazde. E da, cini mi se da mu je lakse da vuce 3 brazde 4. sporom nego 2 brazde 1. brzom...

mucobieno je napisao(la):
@bubu
ajde kad budes u prilici slikaj mi te tvoje razore, nevidim zasto imas, tj imate potrebu da iz zatvarate, nije valjda da ostavite kanale po njivi kad se izore jedinica?
_________________________________________________
e da, vidim naor je pravilan, nabaci sa jedne strane, pa sa druge, i pici dalje... :cao:

Nije mi razor nesto dubok ali se ne trudim nesto preterano da ga zatrpam u prolece.
Sigurno se necu zaj...vati sa otvaranjem i zatvaranjem kao neki! :ppozdrav: :D
 
Odg: Oranje....

I dogodine sigurno znaš gde je razor pa da tu započneš sa slogom! :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

@ bubu

Haha, ne mozes da verujes koliko mi je lepse kad ovako polako vozim prosto se odmorim! Ucinak i potrosnja su otprilike isti samo sto imam manje okrecanja sa 3 brazde. E da, cini mi se da mu je lakse da vuce 3 brazde 4. sporom nego 2 brazde 1. brzom...
Слажем се са тобом, ем имаш мање окретања и мање газиш њиву. Мислим да је боље искористити максималну вучну силу трактора него јурцати по њиви, да није тако нико неби правио плугове са више бразди.
 
Odg: Oranje....

mirko_markovic67 je napisao(la):
Слажем се са тобом, ем имаш мање окретања и мање газиш њиву. Мислим да је боље искористити максималну вучну силу трактора него јурцати по њиви, да није тако нико неби правио плугове са више бразди.

ni traktore preko 77 ks :haha: :haha: :haha:
 
Nazad
Vrh