Oranje

Koliko je trosio po hektaru kod takvog oranja ?.
Ne znam nisam merio,a ni ne znam koliko litara stane u rezervoar. Uglavnom danas sam istanjiro 6 k.j i uzorao 1,5kj potrosio sam pola rezervoara.

Da video sam da ne slaze,leve brazde su se poznavale...a mrzilo me da stelujem zurio sam da zavrsim. Sutra podesavam finese.

Mladjo,topling je okej,u spinglama je problem svaka leva brazda se poznavala.
 
Ma šta imaš da meris potrošnju. Bitno da se uradi. Međutim, rekao bih da je previše duboko.
Ja sam neke parcele batalio do kiše, ono je strašno. Jednu njivu neću ni da probam. Ostalo je još 4 jutra otprilike. Ovo što sam uzorak je išlo lepo sem toga što sam batalio.
 
Ne znam nisam merio,a ni ne znam koliko litara stane u rezervoar. Uglavnom danas sam istanjiro 6 k.j i uzorao 1,5kj potrosio sam pola rezervoara.

Da video sam da ne slaze,leve brazde su se poznavale...a mrzilo me da stelujem zurio sam da zavrsim. Sutra podesavam finese.

Mladjo,topling je okej,u spinglama je problem svaka leva brazda se poznavala.
Cemu toliko duboko oranje, sejes repu ?
 
Nazalost prethodne 3 godine iz raznoraznih razloga oranje ne pocinjem pre 20.11. Izgleda ce taj slucaj biti i ove godine. A pre par meseci nadao sam se da cu posejati psenicu na vreme i nesto odmanjiti od oranja dok mi se zena ne porodi. Ali ce se izgleda pre poroditi nego sto ce kisa da padne.
A probao sam prosle nedelje da poorem jedno kukuruziste za psenicu, posto ne mogu da zatanjiram masu a to je najlaksa zemlja. Plug jedva ulazi u zemlju i ako taj potez vazi kao najlaksi za oranje, a i kad udje izbacuje belu tehniku raznih velicina. Kad sam vec tu zabodem plug i u strniste da me ne muci savest da moze da se radi a ja ne odmanjujem (doduse svakako ne sedim dzabe), situacija malo bolja sto se tice ulaska pluga na odredjenu dubinu s tim sto kad naidje na trag kombajna, traktora ili neceg drugog samo izbaci plug da pise po povrsini. Opet i tu dosta bele tehnike i usijali se raonici. Batalim sve to da ne mucim ni sebe ni masine. To bi uz dobre mrazeve i sneg solidno bilo u februaru martu pred zatvaranje brazde ali bolje poorem kako treba manje cu se muciti kasnije. Bolje sto nisam slikao situaciju.
 
Gogo lako je tebi da oreš kad imaš vlage dovoljno. Kod nas ne može da se pipne. Ja ću sačekati da dobro napada i da sve smekša. Neka bude par mrazića i eto ti sitniša za zatvaranje vlage. Oko oranja dubokog se bar ne sekiram. Više me muči ovo što ne mogu da uradim za pšenicu. Ali ajde da poverujem u ovu najavu da od utorka ide promena vremena i da će biti kiše pa će odna moću sve da se uradi.
 
Nije sve tako crno, ima mjesta gde se pojavljuju podzemne vode, proletos dio takve njive nisam mogao posijati, jesenas bez problema.

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh