Oranje

Ide solidno
74cc7fcd08684799597dca8e40a5b759.jpg
a3762fc4db8a6bab0836c6c2914a02ef.jpg

90878e24ef54ede5217b0a97264ddc3c.jpg
 
Da li je suvise rano da sada razbacam vestak i zaorem ga(u slucaju da moze da se ore)? Sta mislite? uvek sam kasnije kretao oranje,
 
Kise fali prilicno i to one jesenje natapajuce, probacu da zabodem plug na neke njive pa da vidim
 
Ice tesko, ako ne bude kise. Raonici su pokovani i polomljeni delovi na plugu zamenjeni, cekamo uslove.
 
Danas sam orao sojiste. Ide dosta tesko, na nekim mestima se izvaljuju grudve televizori, raonici se usijali. Potrosnja goriva kao i prethodnih godina.
 
Колико чујем да се оре лепо и ситно за дивно чудо, доста њих видим да раде идуће недеље крећем прво иде џомбара.
 
Završio sam jednu parcelu ,krenuo drugu u istom delu atara ,ni blizu kao ova prva.Non stop trza i kida ,izvaljuje neke grudve .......Izgleda da moramo birati šta je za oranje.
 
Tako i kod mene. Krenuo da orem jednu strnjiku i išlo izuzetno lepo. Međutim kako sam se udaljavao krenulo da se grudva i napravio još dva tri kruga reko možda je samo tu tako ali sam odustao i otišao na kukuruziste. E to je išlo kao u najboljim godinama. Ujutro idem da orem strnjike pa ako bude dobro onda cu i da završim a ako ne prelazim na kukuruziste i čekam kišu pa makar i za Božić.
 
Nazad
Vrh