Oranje

Чика Јово, ову твоју реченицу ја д' закачим у веркштет, Бога ми.


...И да је користим.
 
Ja sam juče uzimao uzorke za analizu zemlje u kukuruzu. Između vrsta kao betom. Ašov ne može da probije više od 3-4 cm. U vrsti i nekako ide. jedva sam uzeo zemlju za uzorak. Po meni treba da polako pada (ona natapajuća) i da napada jedno 100 l/m2. Tek onda će moći da se uzore. Ovako nema potrebe ići u njivu. Mislim da ni tanjiče ne bi mogle ništa da urade u ovako suvoj i tvrdoj zemlji. Dakle čekam kišu i nadam se da će je biti dosta u narednim danima.
 
Danas počeo stidljivo zimsko,ide teško,za nijansu bolje nego prošle godine.Iznenadio sam se da na podrivanom prošle godine ide teže nego na oranom.
 
Treba da poznaje svoju zemlju i da je osecas.
Ja sam na jesenasnje 2x tanjirano neuspela setva uljane repice, proletos presao jednom spremacem i setva kukuruza, tako da sve zavisi od zemljista!
 
Ma na drugu brzinu sam mislio, i ja sam danas orao, sa slicnim plugom je islo drugom ali su bili dobri uslovi za oranje

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Nije bas za pohvalu oranje ali krenuli smo polako ovih dana. Generalno za nijansu teze nego prosle godine na dosadasnjih 20 izoranih kj. To ja osecam sa Zetorom 7245 i 756 2, dok ZTS 16245 sa Vogelom M 950 sa 4 brazde i zahvatom od 35 cm ne oseca teret pa se pomalo plasim da se ne polomi nesto na plugu. Suva zemlja ko barut ali nemamo mira jer na vidiku kise nema.
 
Nije bas za pohvalu oranje ali krenuli smo polako ovih dana. Generalno za nijansu teze nego prosle godine na dosadasnjih 20 izoranih kj. To ja osecam sa Zetorom 7245 i 756 2, dok ZTS 16245 sa Vogelom M 950 sa 4 brazde i zahvatom od 35 cm ne oseca teret pa se pomalo plasim da se ne polomi nesto na plugu. Suva zemlja ko barut ali nemamo mira jer na vidiku kise nema.
Kakva je potrošnja kod zts-a i zahvat po glavi ti je 36cm koliko se sećam?.
 
I ja danas počeo oranje, prvi put belarusom. Lepo se ore, sitno je i ima vlage kako gde na kojem delu parcele. Strnjika je u pitanju. Nisam nista slikao, vise sam bio zauzet podesavanjem pluga. Sutra da razbacam map gde treba po analizi pa nastavljam. Pretpostavka je da će kukuruzista ići još lakše jer se i prošle godine oralo.
 
@ Farmer II
Nisam slikao, negde je fino islo a neke sam parcele ostavio jer stvarno nema smisla lomiti plug.
@ Sale ratar
Ne merim potrosnju, ono sto treba da se odradi treba bez obzira dal trosi manje ili vise.
 
Nazad
Vrh