Oranje

Odg: Oranje....

Danas se napatio u jednom delu atara a kad sam otišao 5 km dalje :sta: ko da nije isti atar bar sam se malo obradovao :D .
Mnogo se lakše oralo.
 
Odg: Oranje....

danasnji izvestaj: uzorano 12kj potroseno 220 litara D2 od 9h do 17h...oarano je repiste i kukuruziste...
 
Odg: Oranje....

>>>JOCO<<< je napisao(la):
pa tako oko 60jutara mozda jutro gore dole neznam tacno
da parcela je 9 jutara u mom vlasnistvu :cao:
svaka čast to je 60 rali na ovoj parceli od 9 reli složio si brazdu kao da si piso umjetnčkim rukopisom nema mi goreg kada prođem a čovjek uzore njivu kao da ju je krmača izrovala odkuda sam ja mi nemamo tako velike parcele najveće do 4,5,6 jutara i to ako netko ima taj je već pravi gazda
 
Odg: Oranje....

dajte ljudi da standardizujemo mere što je reko paorpaor flašomer da uvek bude isti a ne neki je od 1 litra a neki od 1.5l a ima i onih od 2l pa se zbunjujemo po pitanju dubine oranja :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Oranje....

Akteri isti kao i prosli put,zemlja ista, parcele 1+1+5,6+1,5 sve izrazene u Kj i sve blizu jedna druge. Potroseno oko 110 litara, ali je na prve cetirii kukuruziste (dzomba), a na zadnjoj sojiste.
 
Odg: Oranje....

evo malo danjasnjeg oranja usto se u 9 pa mi bilo dosadno i oso malo orati do rucka evo koja slika parcela 4jutra sutra cu je zavrsiti danas sam malo zapoco ovo je sa jedne strane posto naoravam na komsije, evo slike
3463j2w.jpg
 
Odg: Oranje....

Juce sam slikao moje oranje , al necu nista da vam pisem o tome jer je nastradao ekran na tom telefonu sa kojim sam slikao. Danas sam orao uljanu repicu koju nisam ovrsio :zli: :zli: deflektore sam bio prinudjen da skinem ( za tu priliku sam ih montirao) i idalje je gusio :zli: :zli: jos gde je bila i
ostruga a ja imam samo 1 disk :zli: :zli: :zli: katastrofa
 
Odg: Oranje....

zeljko025 je napisao(la):
danas sam pravio drustvo kolegi RASTINCU025 oranje strnjike taktori Belarus920&imt 757 i imt 560&regent pluto 35r bilo je jako tvrdo ::lose:: ali se dosta lepo rasipalo i brazda lepo slagala dubina od 25 do 27cm.

Koliko vredi ovaj regent?
 
Odg: Oranje....

evo imoje nove stare igračke
GASSNER DA1276 U1303.
zahvat klizni 30-40, klirens 76, razmak između pl. tela 90,
URSUS 1224 120 KS

kupili smo ovu parcelu 4 kj detelina nije orano nekoliko godina
izuzetno tvrdo ali suvo dubina 27-28 dublje ne ide trese se traktor,zahvat 35 potrošnja 15 lit najmanje

fotografija0012x.jpg


fotografija0011.jpg


fotografija0010.jpg


fotografija0008.jpg


fotografija0007.jpg


fotografija0005p.jpg


plug izuzetno lepo rasipa zemlju i lakše se vuče od vogela kojeg sam imao pre
mada mi u jednu stranu malo više hvata
nisam mu još našao idealnu tačku
prvi put radim sa okretačem pa je svaki savet dobrodošao

inače čudno je to da u tvrdoj zemlji plug prati lepo traktor a u mekoj beži u neorano
dok mi je kod vogela bilo obrnuto
 
Odg: Oranje....

na koju dubinu orete za soju?
imam jednu parcelu gde vucem stajnjak, pa sam mislio da posejem na njoj na prolece soju?
inace u pitanju je gajnjaca
 
Odg: Oranje....

@kloki
Ima na prvih par stranica , jedan snimak o podesavanju obrtaca.
Ja nisam nikad radio sa obrtacem tako da veoma malo znam , ali smatram da se brazda mora stelovati pomeranjem tockova traktora ako nemas mogucnosti da odvojis gornje od donjih brazdi i pojedinacno ih pomerati po kolenastoj. Stvarno cudno da u tvrdoj zemlji radi lepo a u mekoj ne , raonici moraju da ti budu isti i na gornjim i na donjim, al neko ce vec znati vise da ti kaze :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh