Oranje

Što ste navalili na landinca. Koliko je okretaja na leru, a koliko na punom gasu, kod tog traktora? Ako dobro čujem, traktor se ne muči, doduše malo osjeti kad plug naiđe na tvrđu zemlju. Zato bih vjerojatno povečao okretaje na 1200, sve više je rasipanje snage kod takvog oranja.
 
Navaljuju oni koji se nisu susretali sa takvim uslovima i zemljistima. Ja i drugar svo zadnja dva dana orali 5,5 ha sa dva traktora upravo ja sa imt 567 i on sa rakovicom 65 i preko pola gasa neide nikako i proklizavanje vece od 80% i to pod stalnom blokadom. Na nekih 1200 do 1400 obrtaja jos nekako i ide. Bitno je prilagoditi se uslovima a masine su predvidjene za to neboj te se. Gore je bespotrebno derati pun gas a tockovi vrte u prazno i neki sklad se mora naci ako se misli zavrsiti posao
 
Jest bio prije 30 godina...Nikad mu mi nismo radili generalnu a toliko je vec kod nas tako da su se neki konjici godinama pogubili :osmeh:
 
dajc1.jpg
qikiqnw3p
dajc2.jpg
dajc3.jpg
dajc4.jpg
Danas drugar dođe po plug da vidimo mi ko bolje vuče dajc ili 820 taman lepo počeli,i taman da podesimo plug tj finese kad karambol,od jednom bez ikakvog zvuka lupanja bilo čega,ulje curi vidite i sami o čemu se radi tako smo doterali traktor kući bez ikakvih problema ovih dana vedećemo šta je po sredi.Ali imao sam veća očekivanja od dajca što se tiče snage prema rusu mnogo više a malte ne razlike nema...
 
Нешто га је подерало.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Ler je 600 obrtaja a max je 2250 po prirucniku, moj je odvrnut na nekih 2700/800, u transportu ga vozim na toliko.
 
Razbjezali se zecevi daleko je to od deutza to je običan torpedo , radi brat s 75 na pilanu svako malo kvar lamela najčešće .
Izbacuje iz brzina , neki dan rađena generalka a traktor gura piljevinu na pilani samo.
 
Steta za traktor ,te duge devetke su sila samo da nije taj mekani menjac .Moram da spomenem da sam video 90 tku Ivana iz padine e to je sprava stogod
 
Tacno tako, ja sam je vozio 5-6 godina i nikad problem sa menjacem nisam imao...
 
Nazad
Vrh