Oranje

Sve ste rekli, samo bih dodao da me malo zeza i kad se ugreje ulje nece da drzi na malom gasu a remontovao sam pumpu i gumice zamenjene ulje novo
Pa to je inace malo problem kod plugova sa visokim klirensom i imt om kad nastelujes plug za njivu on ga drzi nisko kad skroz podignes. Ali kad se zarvsi parcela onda malo nogama zagrnem eventualne poprecne kanale dok ne dodjem sa setvospremacem
 
Nije to problem kolega, treba samo malo graničnik povući još nazad pošto još ima lufta sigurno do gornje granice dizanja, ostaviš 5-6cm lufta na polugama da klip neupire do kraja da nebi pukla ploča, nosio sam sa 560 visoke klirense i nikad se nisu vukli po zemlji tako da 577 tek nebi trebao da ima taj problem.
 
I to je nastelovano do max granice, dok je hladno ulje radi dobro ali kad ugreje onda pocinje da zeza. Ne znam da li je resenje kupiti novu pumpu i zamenuti je ili je ulje loseg kvaliteta. NIS traktor
 
Sale visina dizanja tako nastelovana po majstoru i to je u redu nego ja na sedmici imam 16,9 gume pa je nizi traktor a i imam izbusene dalje rupe u polugama pa i to utice na visinu .Rupe smo busili jer sam nosio tanjracu sa tegovima pa da lakse nosi inace mi je hidraulika ispravna sa skoro menjanim uljem u menjacu
 
airplanejunior šta ste čekali do sada sa oranjem? Ti si snimatelj po struci garant, kad imaš ovakve snimke oranja :bravo:
 
Treba tu ipak proveriti da li je granicnik na svom mestu i malo tregere zateci. Nosio sam kojekakve plugove sa 577 i sve ih je nosio lepo visoko kad sam prestelovao granicnik da stoji gde treba da stoji. Traktor je ako se dobro secam radio 21 godinu sa 'ustrojenim' granicnikom. Tanjiracu i plug je dizao od zemlje tek toliko da kad bolje strucnes zakacis put. Mislim da nema toliko veze da li su zadnje gume 16.9 ili 18.4 kod 577.
 
To je tacno kaze majstor da poluge moraju imati malo lufta da se laicki izrazim kad su podignute do kraja inace oce da pukne potisna ploca , sa 16.9 gumama traktor je nizi 6cm otprilike nego sto kaze bubu nikad nisam uporedio duzinu leve poluge sa drugim 577
 
Vertikalne poluge se obje daju skratiti a ne samo desna. ako traktor ne nosi ni jedan priključak koji se nisko kopča (drljača na primjer) onda slobodno vertikalne poluge zavrnite da budu kraće i neće biti problema.

Ja sam se patio ko nitko dok nisam od top link poluga uradio obadvije viseće poluge i to je preporod. skroz ih skratim za plug, za RD ih raspustim koliko treba. Mali ulog a jako puno znači...
 
toplinger na traktoru zakaciti u prvi rupu dole a na plugu u najvislju gore pa ce dizati znatno vislje bez prepravki a na snimku je na traktoru zakaceno skroz gore a na plugu skroz dole sve kontra
 
Poslednja izmena:
A koliko ima uticaja ako nije original toplink tj ako je duzi ili kraci od orginala na visinu nosenja masine ?? Drugaru se cini da plug nosi nisko tj 3 brazda skoro zakacinje zemlju kad je nastelovan za u njivu upravo zbog toga sto nije original toplink misli da je original kraci. Koliko je u pravu ne znam.
 
toplinger na traktoru zakaciti u prvi rupu dole a na plugu u najvislju gore pa ce dizati znatno vislje bez prepravki a na snimku je na traktoru zakaceno skroz gore a na plugu skroz dole sve kontra

Druze, ja sam to jos pre par godina govorio. Jedini mali problem se javlja kad se ore bez tocka posto toplink poluga ne stoji vodoravno pa drugacije prenosi silu na sistem hidraulike. Najjace mi je kad vidim da za Belarusom zakace plug kao da traktor ima fini hidraulik pa se cude kad plug nece u zemlju zbog te rusov geometrije poluga jer onda raonik nema dobar napadni ugao.
 
slazem se sa konstatacijom i ovo sto sam naveo je stelovanje za tvrdju zemlju ( smolnicu ) ali silom prilika moze se i ovako nastelovati i u laksoj zemlji i to da radi lepo a toplink poluga netreba stojati vodoravno
 
Kad ste već kod 577 i 16.9 guma.Te gume su nize oko 3cm od 18.4 i uze isto toliko.Jel traktor nesposobniji sa tim gumama? Vise proklizava ili?
Posto sam uzeo traktor sa tim gumama.Slike u nedelju kad dodje kuci.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Neznam šta je problem sa graničnikom ali ja sam na mojima 560 dok sam imao ručicu za dizanje poluga povučem do kraja to jest dok neupre klip u kraj stubline i onda samo popustim niže toliko da poluge kad dignem rukom do kraja da upru ima 5-6cm slobodnog hoda (ako slučajno štrucne sa mašinom da nebi pukla ploča) i tu fiksiram graničnik i do tog graničnika uvek dižem.Što se tiče ruskog hidraulika (bar kod 820 i modeli koji imaju regulator silom), ja od kad imam rusa uvek orem sa plivajućim hidrulikom i mogu reći da sam zadovoljan sa njim, plug lepo zaranja i kopira teren, mogu da produbljujem prednji kraj pluga ili kad je izuzetno tvrdo pa hoće plug da izranja zbog otpora, jedina zamerka što godi da ima točak na plugu (ako je to zamerka).
 
Ja vozim 577 sa 16.9 gumama i nize su za 4 prsta sto je priblizno 6cm ja merio ,neproklizava znacajno vise ali je motoru lakse narocito kad setvospremira 2 brzinom.Kako je tema oranje to sto kazete kako je plug zakacen to je uredu meni je leva poluga produzena [tako odvijena stoji fabricki od 82 i to niko nije dirao] ali zahvaljujuci clanu bubu koji je ukazao na to izmericu kod nekog kako tamo stoji.Nekad od sume nevidis drvo
 
Druze, ja sam to jos pre par godina govorio. Jedini mali problem se javlja kad se ore bez tocka posto toplink poluga ne stoji vodoravno pa drugacije prenosi silu na sistem hidraulike. Najjace mi je kad vidim da za Belarusom zakace plug kao da traktor ima fini hidraulik pa se cude kad plug nece u zemlju zbog te rusov geometrije poluga jer onda raonik nema dobar napadni ugao.
A gde bi trebalo da bude toplink zakacen kada je MTZ u pitanju ja plug imt 757 kacim u skroz gornju rupu dok na traktor na jedno jedino mesto koje ima tu neverujem da mogu da pogresim jedino na plugu ne znam koja bi mu rupa bila najbolja?
 
Pa kod mene nema onaj dodatak za kacenje toplinka ima samo one dve uske i na njih je zakacen. Sad jedni kazu da na ovaj moj taj ublazivac ili kako se vec zove ne moze da dodje jer nemam neku rupu tu u kucistu nemam pojma ni sam to cudo nije skupo ali mi glupo da ga kupujem ako ne mogu da ga ugradim!
 
Nazad
Vrh