Oranje

Cemu zurba...otici ce ta farba sama
Hoće ali tek sledeće godine kada dođe dase ore jalovi ugar a do tada nema pravog oranja kod ovog pluga , toje trebao skinuti u nekoliko krugova a bogami on kako se vidi na snimku podosta uzorao sa ne malom potrošnjom i ne dobro prevrnutom brazdom nego samo naslonjenom na predhodni prolaz.
 
Hvala, za sada sam zadovoljan, plug puno obecava na izgled i dosadasnju eksploataciju. Izgleda masivniji od IMT pogotovo onih novih sto se prave po makedoniji i slicno. Tako da je odluka pala na dubicu. ovaj je 12 coli visoki klirens. Ako se ne varam lemesi su navarivani od dole. oba crtala velikog precnika i debljine, gusana kucista, metalna pera iznad dasaka, sve u svemu, za sad je ok. na dalje ce da vidimo.
 
To su takozvani samoštreći lemeši trebali bi biti dobri .Firma mehanika je prije rata prizvodila robu dobrog kvaliteta.Mislim da i sada imaju kvalitettan materijal i majsotri su provjereni pa bi plug trebao bit dobar.Ja sam se zimus raspitivao za prskalicu 330 litara njihove proizvodnje pa sam na kraju kupio Agromehanikinu slovensku nekako mi se čini da je kvalitetnija.Cjene su bile približne svakako nemam podsticaj po novom pravilniku.
 
Nisi jedini i meni izgleda kao operacija bez anestezije.Za motor je jednako stetno ovo davljenje kao da je otvorio pumpu na 3000 obrtaja ali njegov traktor njegova stvar
 
1600-1700 okretaja uvijek u oranju osim ako naletim na baš tešku zemlju al onda često puta ni gas ne pomaže nego brzina manje al to je stvarno rijetka pojava.
 
zasto da derem pun gas kad brzina oranja skoci za pola km na sat? snimak je pao oko 10 casova prije podne. vec dobro otkravilo i proklizavanje je fino.
a da se motor davi, ne davi se! ne dimi, i prima gas kako treba. :ppozdrav: kad orem prvom direktnom onda je vatra oko 1800 do 2000 obrtaja.
 
Nazad
Vrh