Oranje

Lane sam sa mucenim 558 sve uzorao manje vise nocu, njivu ako zavrsavam na sredini onda i po mraku je zavrsavam, ako do komsije treba izorati onda zgadjam da to ispadne po danu. Problem 558 je autonomija, ponesem 30l goriva pokacim na plug i onda sa 80l goriva uzorem cca 6kj tj 12-13h rada.
 
Bogme malo je falilo.. :D

Salu na stranu. Tako kad nekog uplasis moze da bude jako opasno.

Jednom kad sam isao da berem jednom liku u 4 ujutru, stigao u njivu, njega jos nema, ja odvijam ona dva srafa na zmaju 223 da zabacim rudu, kad taj u medjuvremenu je stigao nisam ga cuo, ostavio traktor na drugom kraju njive, tiho prisao izanamerno da me uplasi. U kako sam potegao glavom u bunker. :D

Zna to biti vraski opasno za herc,al kad zveknes glavom u bunker jos onda je lakse za srce jer taj udarac stresa pola podnese srce pola glava,nije svo opterecenje samo na srcu......:haha:
 
Ima manju autonomiju nego Mig 29 ? :haha: Mig moze preletjeti oko 150km i mora na zemlju , a 558 bas me zanima kolko bi preso sa rezervoarom ? Vjerovatno ni tolko.
 
Brate ti skoro da se i ne krećeš,po meni skidaj jednu glavu puno mu to ,ipak je to samo 110 ks,kažem to ja tako mislim.
Ja gledah jos 4-5 puta snimak,i prema tocku na plugu,prednjem tocku na traktoru i brzini prevrtanja brazdi ne bi se reklo da se jedva pomera... Osim ako je optimalna brzina oranja 20km/h onda,je ovo stvarno presporo... :)

Sent from mTalk
 
Ove godine sam orao samo jednu parcelu od 45 KJ. Zavrsili smo je sat vremena pre one kise u nedelju prepodne sto je pocela da pada. Parcela je dugacka 895 m i tih 45 KJ smo uradili za nepunih 22h. Dubina je bila 23-25 cm i potrosili smo samo 13.5 lit/KJ. Prezadovoljan sam sa potrosnjom a i sa kvalitetom oranja za tu zemlju.
 
Nešto manje od pola sata jutro,dobro vi to terate :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Ore se osrednje, nova arenda, do sad loše orano pa sad valja popravljat.

2u6elc8.jpg
[/IMG]

Vani ladno, u kabini toplo i fino, a mom se pomoćniku prisnilo pa je malo trenio. :)

2aaj9lg.jpg
[/IMG]
 
Cesto prolazim pored njiva koje obradjuju zatvorenici slobodnjaci i imam utisak da sve neko radi sa namerom da nemaju nesta,letos kada je ovrsena psenica stojala parcela na koju je kasnije iznet stajnjak na gomile i to je stojalo dosta dugo kada je psenica narasla po tri coveka su razbacivali jednu gomilu a tek je juce uzorana njiva na kojoj je psenica skoro do kolena mucio se ruja ali je ipak uzorao na kraju.
 
Nazad
Vrh