Oranje

Brate ti skoro da se i ne krećeš,po meni skidaj jednu glavu puno mu to ,ipak je to samo 110 ks,kažem to ja tako mislim.
Kao i kod bukura,to samo tako izgleda,orem prvom brzohodnom,brzina od 6,5 km/h... Probao sam podici jednu glavu,nista se ne dobija,jednostavno je takav tip zemlje da se ne da orati brzo...

Sent from mTalk
 
Ja, kada orem, ako moze da ide i 12 km/h, ja toliko i vozim, ako se ne greje traktor.
Koliko znam trebalo bi da se ore izmedju 7 - 9 km/h, a opet sve zavisi od zemlje....
 
Danasnje oranje poslije dva dana kise.
029deae36500494ed5e951d336ef451b.jpg
754f8277ce0132053de69b32c8ab54ee.jpg


Poslano sa mog LG-M200 koristeći Tapatalk
 
Ja sam u subotu završio duboko oranje. Pre dve nedelje sam probao tu parcelu i nikako plug nije hteo u zemlju. Sad posle ovih kiša (mada sam mislio da nije mnogo nakislo) oralo se da mi je prosto bilo žao što nema više. Zemlja se sva rasipala, kao na gornjim slikama. Traktor i plug oprani i spakovani. Do sledeće godine (msl na ovu kombinaciju). Sad samo neka zemlja dobije dosta vlage za sledeću godinu. A verovatno može da primi dosta jer je ove godine suša učinila svoje.
 
Nie mi jasno sto orete nocu. Radite u firmi preko dana, imate 2-3 hiljade hektara da uzorete, ili nesto deseto. OK da se krene rano ujutru dok jos nije svanulo, pa i da se ostane malo duze ako treba da se zavrsi neka njiva, ali orati u mrklu noc to mi u opste nije jasno. Noc je za spavanje.
 
I ja naprimer radim nocu. Ostanem do 2-3 ujutru, pa posle spavam do devet.
Tako mi vise odgovara, posto nocu ne mogu da spavam. Cak i sejem nocu, elektronska kontrola i cepaj.
 
Ja ne volim da radim nocu, vise sa za dnevni rad. Postigne se sve, jedino ko ima bas dosta zemlje, ali za sebe znam da ne moram. Iskreno najvise ne volim zbog nekih mogucih defekta a i dosadno je. Preko dana i gledam malo prirodu oko sebe vidim neki traktor u daljini pa nazirem ko bi mogao da bude ili jednostavno prodje neko pa stanem da popricamo itd.
 
Nie mi jasno sto orete nocu. Radite u firmi preko dana, imate 2-3 hiljade hektara da uzorete, ili nesto deseto. OK da se krene rano ujutru dok jos nije svanulo, pa i da se ostane malo duze ako treba da se zavrsi neka njiva, ali orati u mrklu noc to mi u opste nije jasno. Noc je za spavanje.
Pa ore se nocu jer ujutru imam posla na farmi oko 30 krava,pa posle toga krunim kukuruz preko dana,pa uvece opet na farmu,pa kad se zavrsi na farmi onda na oranje...tako da mi dan prodje kao i da je u firmi...

Sent from mTalk
 
Nazad
Vrh