Oranje

Odg: Oranje....

Evo pločice sa mog pluga. (Slikao sam danas moj plug iz svih mogućih i nemogućih uglova :cool: pa ću okačiti slike večeras.)

 
Odg: Oranje....

Kako smo otišli u off, dalju diskusiju o Leopardu nastavljamo ovde, dosadašnje poruke ostaju u temi Oranja jer su mešoviti odgovori i bio bi nejasan tok diskusije kada bi se i oni prebacili. Moja je krivica što pitanje nisam postavio u posebnoj temi. Hvala na razumevanju.
 
Odg: Oranje....

Cugi uslikacu i ja mog Leoparda dvobraznog mada je isti kao ovaj na predhodnim slikama al eto da bude diskusije,inace kod mene se na plocici nevidi nista ali znam da je 100% Leopard pa cemo dalje diskutovati....Inace ne znam ko te je ucio orati,ali su ti brazde jako lepo izvucene!svaka cast kao da ores od 14-15 godina....Inace i ja imam Zetora 7011 pa cu ga uslikati i postaviti na forum naravno tamo gde mu je mesto da nepravimo cirkus ovde....Nemojte mi zameriti ako nesto negde pogresim jel sam nov pa dok se malo ne uhodam:)
 
Odg: Oranje....

Evo jedne slike zavrsetka oranja zadnja 2kj, i proba postavljanja slika na forum

Edit by Čugi:dobro si postavio, ali i duplirao pa sam ti sklonio jednu.
 
Odg: Oranje....

Verovali ili ne sam sam naučio orati, pričao sam sa ljudima kako se podešava plug, dosta sam upućen u mašinstvo i mehaniku, te iz te priče i logičnog sagledanja kako plug treba da "radi", zakačio sam plug prvi pre 5 godina i otišao na jednu zapuštenu zadružnu parcelu (sada je Miškovićeva) i tu su pale prve brazde, naredne dve sezone je bilo svakakvog oranja, zavisno od stanja zemljišta, i evo sada su pravi rezultati vidljivi. :D
Nema zamerke, samo napred sa postovima i slikama. :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

Čugi svi smo mi to tako nekako prošli dok nismo naučili i još čemo učiti.
 
Odg: Oranje....

IMG_1042.jpg

IMG_1044.jpg

IMG_1046.jpg

IMG_1047.jpg

i onda skoro završim u kanalu
IMG_1048-1.jpg

IMG_1049.jpg

IMG_1050.jpg

IMG_1051.jpg

IMG_1052.jpg
 
Odg: Oranje....

Zvona, zašto oreš poprijeko, a ne tako kako je sijano:haha:
 
Odg: Oranje....

Eto malo sam orao i to mi bio zadnji dan pre dve nedelje. Za suncokret pa malo dublje.



I nepitajte sto mi plug stoji tako ukoso. Otisla mi ona cuna sto se vrsi nivelacija, pa samo na maksimalno zavrnut stoji.


 
Odg: Oranje....

E kolege ne znate vi sta je oranje....
Cale radio stalno po ceo dan,ja bio 6-7osn i deda uzme traktor 560 i krene da ore,odmah je u prvom-drudom krugu probusio zadnju veliku gumu na medju,odero je sa busnom gumom 0.5-1kj nije primetio da je traktor u normali i da je leva guma prazna nego je to tek otkrio kada je pogledao temperaturu koja je bila paklena...cudi me da se i za to setio da pogleda,sta mu bi da pogleda :sta:
zato sam ja iduce godine orao,a cale je promenuo posao,pa sad on ore...
 
Odg: Oranje....





evo malo akcije danas kod mene kolega mi je pomogao sa svojim novim traktorom
 
Odg: Oranje....

Poz dobri ljudi!
Hteo sam da vas priupitam, posto na dosta slika se vidi da razor na sredini njive ostaje otvoren po zavrsetku oranja...Da li ga ostavljate tako, ili ga zatvarate kasnije?

Jer, mozda neko i ne zna, nema potrebe da to tako bude.Posle u prolece vrsta koja ''padne'' u taj razor nema bas neke sanse za uspeh, a jos nam taj razor smeta i prilikom prskanja, spartanja........

Kada zavrsite oranje, vratite se na suprotnu leniju, odakle ste zaorali poslednju brazdu.Zatim skratite gornju polugu(topling) skoro do kraja, tako da vam prug bude ''zaboden'' prema napred, i udjete u razor koji ste malopre napravili.Dubinu podesite tako da vam zadnja glava ide na 5-10cm dubine, i rezultat ce biti takav da cete imati ravnu povrsinu parcele, i na prolece nema muke :D.
Ovo vazi naravno za sve plugove osim jednobrazdnih!
 
Odg: Oranje....

Ja prođem dva puta u u februaru (martu) pri zatvaranju brazde, X tanjiračom maximalno ukošenom i zatvori se (poravna) razor 90%.
 
Nazad
Vrh