Oranje

Odg: Oranje....

evo kako izgleda moje oranje od danas i od prije para dana zaoravana je kukuruzovina...
katastrofa ove jeseni...orao sam ovu zadnju zemlju malu 2.5km/h sa dosta proklizavanja...negdje je išlo odlično a negdje je živi užas...

DSC00212.jpg

DSC00211.jpg

DSC00220.jpg


evo i od kolege Marka slike...oranje je bilo oko 6.5km/h

DSC00185.jpg

DSC00184.jpg
 
Odg: Oranje....

150ks +-

ovo za gume ,jako je bilo mokro pa normalno da je malo proklizaval...gume nisu jako krive u vezi proklizavanja još se one nutra režeju...kad su radialne
 
Odg: Oranje....

Jučer i danas sam i ja malo orao. Uvjeti za oranje su dosta teži nego prošle godine, što nije ništa novo, jel. Dubina oko 24-25 cm, dublje nije išlo jer traktor nema kila i prednje gume su mu skroz ćelave. Dosta je talovno i masno, a i nebilo od silnih kiša koje su pale. Potrošnja visoka, oko 20-21 l/kj tj. 36-37 l/ha, dosta proklizavanja, a brzina oko 5-5,5 km/h.



Uploaded with ImageShack.us
 
Odg: Oranje....

Gledam ove slike pa ne mogu a da ne napisem nesto. Upravo sam stigo s oranja, al steta zaboravio sam da napravim koju sliku. Ovo kod vas je dosta talavo, ja nikad lepse nisam orao, zemlja se rasipa ko da je pesak -neverovatno-.
 
Odg: Oranje....

Bećarina pusta je napisao(la):
Jučer i danas sam i ja malo orao. Uvjeti za oranje su dosta teži nego prošle godine, što nije ništa novo, jel. Dubina oko 24-25 cm, dublje nije išlo jer traktor nema kila i prednje gume su mu skroz ćelave. Dosta je talovno i masno, a i nebilo od silnih kiša koje su pale. Potrošnja visoka, oko 20-21 l/kj tj. 36-37 l/ha, dosta proklizavanja, a brzina oko 5-5,5 km/h.
Juče sam i ja orao ,slično ovom oranju , dubina i brzina su podjednake (bar tako kaže Zorancile koji je bio blizu).Jedino me prijatno iznenadila potrošnja od 16 lit/kj ili 28/ha.
 
Odg: Oranje....

kiraj je napisao(la):
Bećarina pusta je napisao(la):
Jučer i danas sam i ja malo orao. Uvjeti za oranje su dosta teži nego prošle godine, što nije ništa novo, jel. Dubina oko 24-25 cm, dublje nije išlo jer traktor nema kila i prednje gume su mu skroz ćelave. Dosta je talovno i masno, a i nebilo od silnih kiša koje su pale. Potrošnja visoka, oko 20-21 l/kj tj. 36-37 l/ha, dosta proklizavanja, a brzina oko 5-5,5 km/h.
Juče sam i ja orao ,slično ovom oranju , dubina i brzina su podjednake (bar tako kaže Zorancile koji je bio blizu).Jedino me prijatno iznenadila potrošnja od 16 lit/kj ili 28/ha.

PERKINS je to, sa njime nema sale! :D
 
Odg: Oranje....

@Bubu: Nerekoh da sam orao sa ovom igračkom, tako da o njegovoj potrošnji (sa ćelavim prednjim gumama i manjkom kila) na 2300 o/min netrebamo razglabati. ::namigivanje::



Uploaded with ImageShack.us
 
Odg: Oranje....

Sta je sa NH t5060, zasto sa njim nisi orao? Ovo je traktor za oranje, samo kad su idealni uslovi.
 
Odg: Oranje....

Bubu je napisao(la):
Becarina, mislio sam na Kirajovu potrosnju.. :cool:

Ma znam ja dobro na šta si mislio. ::namigivanje::

@bojcetic: Rastavljen čeka bolje dane. ::lose:: Bosch pumpa skinuta i odnešena na reglažu i tamo je utvrđeno da neki element neradi dobro jer ima neke prljavštine jako sitne u njemu pa valjda zato traktor nema snage (jednostavno ostao je bez snage, garant 30 %). A gorivo točim preko pumpe iz novog plastičnog rezervara, filtere redovno mjenjam.. al džaba kad je gorivo drlog. Vidit ćemo kad dođe pumpa šta će biti. Eto zato ovaj malac ore.
 
Odg: Oranje....

Bećarina pusta je napisao(la):
Bubu je napisao(la):
Becarina, mislio sam na Kirajovu potrosnju.. :cool:

Ma znam ja dobro na šta si mislio. ::namigivanje::

@bojcetic: Rastavljen čeka bolje dane. ::lose:: Bosch pumpa skinuta i odnešena na reglažu i tamo je utvrđeno da neki element neradi dobro jer ima neke prljavštine jako sitne u njemu pa valjda zato traktor nema snage (jednostavno ostao je bez snage, garant 30 %). A gorivo točim preko pumpe iz novog plastičnog rezervara, filtere redovno mjenjam.. al džaba kad je gorivo drlog. Vidit ćemo kad dođe pumpa šta će biti. Eto zato ovaj malac ore.

Kod nas se to kaze 'Kad je muka, 'ajde Djuka!'

Tako sam ja imao problem samo malo krupniji kada mi je 577 DV zveknuo na pocetku oranja pa mi se zbog vremenskih uslova nije dalo da rasklapam (nemam pravu radionicu a napolju zzzzziiimaaa) vec sam prekacio plug za obicnog 577 i sa njime sve uradio...
 
Odg: Oranje....

Bećarina pusta je napisao(la):
Bubu je napisao(la):
Becarina, mislio sam na Kirajovu potrosnju.. :cool:

Ma znam ja dobro na šta si mislio. ::namigivanje::

@bojcetic: Rastavljen čeka bolje dane. ::lose:: Bosch pumpa skinuta i odnešena na reglažu i tamo je utvrđeno da neki element neradi dobro jer ima neke prljavštine jako sitne u njemu pa valjda zato traktor nema snage (jednostavno ostao je bez snage, garant 30 %). A gorivo točim preko pumpe iz novog plastičnog rezervara, filtere redovno mjenjam.. al džaba kad je gorivo drlog. Vidit ćemo kad dođe pumpa šta će biti. Eto zato ovaj malac ore.

zato da si uzo belorusa ne bi imao tih problema :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

Juče sam i ja orao ,slično ovom oranju , dubina i brzina su podjednake (bar tako kaže Zorancile koji je bio blizu).Jedino me prijatno iznenadila potrošnja od 16 lit/kj ili 28/ha.
[/quote]

5,5 km/h si išao u tom prohodu kad sam ja bio. Jel to bilo sa punim gasom ili na maksimalnom obrtnom momentu?
 
Odg: Oranje....

Bubu je napisao(la):
Dragan18 je napisao(la):
zato da si uzo belorusa ne bi imao tih problema :ppozdrav:

Fala ti lepo! :haha: :cao: Ja godisnje ustedim 1000-1500 evra samo u gorivu na razlici u potrosnji zato sto ne vozim Belarusa... :ppozdrav: :D

Sorry za off!

:bravo: :bravo:

Dragan18 je napisao(la):
zato da si uzo belorusa ne bi imao tih problema :ppozdrav:

Ima i Becarina pusta belorusa. Više ga ne vozi zato što je zaboravio brzine na njemu :haha:
 
Nazad
Vrh