Oranje

@Lacin: Majstore pa di je crtalo na plugu???
Verovao ili ne ne orem sa crtalima,ja to poskidam i bacim:osmeh:
Obicno kupim plug bez crtala a da bi ga prodao moram nesto da namontiram,skidam sa svog pluga:osmeh:i tako ja nikad ne orem sa crtalom.

Ovo je oranje bratove njive,kukuruz sa primesama trave.
 
I kod nas je tvrdo! Nisam nigde zapeo:

15riag0.jpg
 
Čekaj, moraš malo jasnije pisati. Kako ti stoje donje poluge u oranju, da li su simetrične ili je desna bliže točku nego leva, ili obrnuto? Da li ti namerno ideš desnim točkom po oranju ili ti plug gura traktor u orano?
Pa pazi sto se visine tice isto ih namestim, mozda desnu vise otpustim za jedno dva kruga,a ovi lanci sa strane sto ih zatezu (poluge)su labavi inace neidem namerno po oranju, nego tako mi pada da bih sekao do capura (vrste) inace hteo bi da ga teram (desni tocak) do zida brazde i da sece do vrste ...

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Ah, cuj... Vjerujem da je sve isti princip kao kod nosenih. gledas da su podizne poluge pod jednakim kutem na pravac kretanja traktora, podesis zahvat prve brazde da bude srazmjeran zahvatu ostalih brazdi...

Kako to radi u praksi, nemam pojma ali ne vjerujem da je tesko...
 
Pa pazi sto se visine tice isto ih namestim, mozda desnu vise otpustim za jedno dva kruga,a ovi lanci sa strane sto ih zatezu (poluge)su labavi inace neidem namerno po oranju, nego tako mi pada da bih sekao do capura (vrste) inace hteo bi da ga teram (desni tocak) do zida brazde i da sece do vrste ...

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока

Mislio sam kako stoje donje poluge u horizontalnoj ravni. Zamisli da gledaš od gore na donje poluge i točkove, i kako onda stoje poluge u odnosu na točkove. Znači ne mislim na vertikalne poluge koje spajaju ramena i donje poluge, i koliko su one podignute - to sam ti već rekao da se podešava da plug stoji vodoravno. Mislim na poluge koje su spojene na kolenastu osovinu. To što te pitam se zove projekcija na horizontalnu ravan. Dakle, leva i desna poluga su udaljene od levog i desnog točka (leva od levog a desna od desnog točka) i mene zanima to rastojanje, da li je neka poluga bliža svom točku od druge i koliko je ta razlika u odnosu na drugu stranu. Tj. interesuje me na koju stranu ti se pomeri plug u odsnosu na simetralu traktora. Nadam se da ti je sad jasno šta sam te pitao.
 
ma znam pricali smo to, ali mozda neko voli da ih koristi i ima iskustva pa rako da cujem.. mene za sada najvise zanima pravilno namestiti sirinu tockova traktora, takodje smo o tome pricali... ovi strucnjaci svi objasnjavaju za 2 i 3 brazde.. to znamo vec napamet, a kod mene se radi o 5 brazdi, i znam da ce to ici, ali opet uvek moze bolje kazu.
 
Mislio sam kako stoje donje poluge u horizontalnoj ravni. Zamisli da gledaš od gore na donje poluge i točkove, i kako onda stoje poluge u odnosu na točkove. Znači ne mislim na vertikalne poluge koje spajaju ramena i donje poluge, i koliko su one podignute - to sam ti već rekao da se podešava da plug stoji vodoravno. Mislim na poluge koje su spojene na kolenastu osovinu. To što te pitam se zove projekcija na horizontalnu ravan. Dakle, leva i desna poluga su udaljene od levog i desnog točka (leva od levog a desna od desnog točka) i mene zanima to rastojanje, da li je neka poluga bliža svom točku od druge i koliko je ta razlika u odnosu na drugu stranu. Tj. interesuje me na koju stranu ti se pomeri plug u odsnosu na simetralu traktora. Nadam se da ti je sad jasno šta sam te pitao.
Jasno mi je ali nisam obracao paznju na to kako poluge stoje , samo otpustim te "lance" sa strane da budu labavi i na kolenastom vratilu mi je pomeren za jedno 10-11cm u levo i to je to. Slikacu kada u utorak budem orao...
Razumeo sam pitanje.
Mislio sam kako stoje donje poluge u horizontalnoj ravni. Zamisli da gledaš od gore na donje poluge i točkove, i kako onda stoje poluge u odnosu na točkove. Znači ne mislim na vertikalne poluge koje spajaju ramena i donje poluge, i koliko su one podignute - to sam ti već rekao da se podešava da plug stoji vodoravno. Mislim na poluge koje su spojene na kolenastu osovinu. To što te pitam se zove projekcija na horizontalnu ravan. Dakle, leva i desna poluga su udaljene od levog i desnog točka (leva od levog a desna od desnog točka) i mene zanima to rastojanje, da li je neka poluga bliža svom točku od druge i koliko je ta razlika u odnosu na drugu stranu. Tj. interesuje me na koju stranu ti se pomeri plug u odsnosu na simetralu traktora. Nadam se da ti je sad jasno šta sam te pitao.


Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Laser je, po meni, nisko budzetni traktor iz razloga sto je krajnje uproscen. Menjac i hidrulik je 100% mehanika, motor jedino regulisanje gasa ima elektoniku, ostalo klasika. Kabina je sasvim ok, nije bucna sto je po meni najbitnije i klima hladi kao frizider. Snagu da procenjujem ja i nisam merodavan jer nisam probao druge traktore, ali mislim da opravdava svoju nazivnu snagu. Na snimku vuce 4x40 plug pa ocenite.
Jedina zamerka je na to da su mogli malo bolji raspored brzina da naprave.

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh