Oranje

Šta ti je sudbina.Ovi što imaju puno zemlje oru po blatu i muče se,kivni na ove što su završili,a ove golje što imaju par hektara i sve uradili, kivni na ove gazde što imaju puno zemlje.Teško je narodu ugodidi,pa to ti je!
 
Kod nas ide teško-tulajište a na parceli gde je vršen kukuruz (nije radila sečka kako treba),ne možeš ni da mrdneš.šta sad raditi.Sad sam ja vršio i nikad više makar brao u decembru.A pošteno sam platio.
 
Kod nas slicna situacija.Ne mogu se navuci sigurnosnih srafova.Juce sretnem Case 155 se vraca sa otkinutom glavom od rabe albatrosa.Rus 105 skinuo trecu glavu na plugu u ore.Po meni najteze ide kukuruziste koseno posle kisa,zatim strnjista ,a nekako najlakse se oru suncokretista.To sad placamo danak kisnoj i rodnoj godini.
 
E zato rus samo peva dve mu malo tri previse zato ima samo dve brazde,inace uvek od kad smo kupili adapter sam pricao da je secka na zmajevom govno samo opevano, ja sam svoje vrsio i to dosta sporo pa cemo videti dali je ove god bolje seklo ako ides sporije inace sam prosle kad je riknio pogon od secke tako zaorao sa predpluznjacima da se nije videlo ali malo je gusilo.
 
Meni se te sjecke nesvidjaju, najbolje proci zmajevim tarupom.....jel netko probao tarupirati poslije kombajna kada kosi psenicu, jel se to moze malo rszbacati sa tim tipom tarupa?? Zbog lakseg zaoravanja
 
E zato rus samo peva dve mu malo tri previse zato ima samo dve brazde,inace uvek od kad smo kupili adapter sam pricao da je secka na zmajevom govno samo opevano, ja sam svoje vrsio i to dosta sporo pa cemo videti dali je ove god bolje seklo ako ides sporije inace sam prosle kad je riknio pogon od secke tako zaorao sa predpluznjacima da se nije videlo ali malo je gusilo.
Džon Dirov kombajn je kog mene vršio.Vidim da Clasovi šišaju bolje nego mi beračima pa sam se zato opredelio za vršidbu ali sam se dobro zajebo-nemamo mi mali mehanizaciju da to zaoremo.
 
I kod nas sada ide 1cm ili manje zahvata pluga 1ks , sa blokadom i prednjom vucom, ovi sto natandarili na 95ks traktore tri glave 14 coli, puze po kukuruzistima jos veselja ako su celave gume, ili se okrenu i odu kuci, plug ne zabacuje jer traktor nema brzinu, odmah se vise i zagusuje ili polplice tek toliko da se zove oranje.
 
Morao danas da ostavim 2,5ha za sledecu nedelju ili neke mrazeve. Blato katastrofa, proklizavanja koliko hoces.
 
Nije leopard nego je stari regent sa novim kompletnim glavama sa rešetkastim daskama koje su uradile 50-ak jutari (14 coli).Klirens mu je 75cm.82-a koja je puna snage ali su štapovi do 2m visine.Jednostavmo katastrofa a nemam ni tanjiraču ni tarup.
Nadam se da će informacija biti prosleđena na pravo mesto-to se ne odnosi na tebe Putine.
 
Nazad
Vrh