Oranje

Ja sam uzorao sve sto su skinuti usevi imam jo oko11kj repe i kupusa.Inace sve je uzorano po suvom i bez proklizavanja.Juce atar pun traktora muce se po blatu.Zasto nisu orali ranije nije mi jasno.Bilo je tu onih sto su vrsili pa nisu stigli, a ostali kako kaze moj kolega čekali su novce od soje.
 
Taze sveza...caca me odmenio na kratko sam da nesto bacin u kljuse...
11gjf5f.jpg

11h6qoi.jpg


- - - - - - - - - -

Завршено друго орање стрништа 4кј за нешто више од 2 сата орано 11 брзином око 11км/ч, расипало се милина видети за разлику од оних сојишта која су се јуче и прекључе тешко орала....сутра наставак орања преосталих стрништа која су летос узорана...
 
Kod mene u selu danas pala kisa a covek sa masejcem od 140ks ore sa nekim mali trobraznim ravnjakom...kaze ide kilavo i oranje ne lici na nista ali psenica mora da se poseje....
 
Ja sam uzorao sve sto su skinuti usevi imam jo oko11kj repe i kupusa.Inace sve je uzorano po suvom i bez proklizavanja.Juce atar pun traktora muce se po blatu.Zasto nisu orali ranije nije mi jasno.Bilo je tu onih sto su vrsili pa nisu stigli, a ostali kako kaze moj kolega čekali su novce od soje.

Ja kad sam polovinom septembra poceo sa dubokim oranjem u komsiluku mi svi pametovali kako je rano i kako ce mi krenuti korovi,e sad ih samo gledam kako su se unervozili i kako se pate po ovom blatu.
 
Kako to? Ako iko radi dobro i na vreme,to ste ti i tvoj cale.

Nismo stigli,sejali psenicu do pre ovih velikih kisa...sad ima dosta blata kod nas,sad trenutno izvadimo osoku pa razbacamo u njivi juce i danas msm da cemo do petka-subote zavrsiti pa krenuti u oranje.
p.s. Video sam te jutros kad si isao sa podrivacem prosao si pored sterijine skole,dosta ti ogroman viper,kako ga nosi rus?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Malo je bilo tesko za snimanje, al uspio sam nekako to uhvatiti....
 
Poslednja izmena od urednika:
I ja bi volio probati 3 brazde, al bilo bi to previse, mozda 2x14, isti ovakav plug.....nije meni bitna neka brzina oranja, bitno da neubijam traktor i da mogu postici zeljenu dubinu oranja, i jos solidno zaorava ovaj sirak od metar i pol, njivu sam kupio ove godine, 4kj u komadu
 
Imas srece sto je kamen, jedan plugom izvadio nagaznu minu, a drugi svrdlom izvukao rucnu bombu....sve se dogodilo ove godine, a njive orane godinama
 
Nazad
Vrh