Oranje

Ne znam zašto ali kad ne stavim ruku bude jako tamna slika, kad napravim malo senku na objektiv bude mnogo lepše...

Bude tamno jer ima mnogo svetla od neba pa kamera pokusava da napravi balans. Prvo spusti objektiv da gadja u zemlju pa polako podizi ka gore da ti najvise 1/3 bude nebo...

p.s. izvin'te za skretanje sa teme :)
 
Ovu parcelu sam izorao bez pretpluznjaka, ovrseno je zmajem bez secke i tarupa.
1ab5a5b6886c8d3d0a132cb565d3b700.jpg
 
Prijatelja ispalio drugar,nije mu izbalirao otkose sa njive! Zaoravao sam već otkose,ali ovde,na svakom otkose BAR jedna gomila,količinski jedna bala,da nije bilo gomila,nebi niko rekao da su bili otkosi! Ne dobacuje prva brazda dovoljno,jer svaki drugi prohod zapada otkos(za hederom 4.2m)pa prohod bez otkosa 10.om,prohod sa otkosom 8.om,ali skoro bez stajanja,BAŠ velike gomile su jedino gušile! Sreća,pa ih je na 2kj bilo svega 5-6,al to je količinski 2bale na gomili :haha: ... uživajte u snimku :ppozdrav:

 
Prijatelja ispalio drugar,nije mu izbalirao otkose sa njive! Zaoravao sam već otkose,ali ovde,na svakom otkose BAR jedna gomila,količinski jedna bala,da nije bilo gomila,nebi niko rekao da su bili otkosi! Ne dobacuje prva brazda dovoljno,jer svaki drugi prohod zapada otkos(za hederom 4.2m)pa prohod bez otkosa 10.om,prohod sa otkosom 8.om,ali skoro bez stajanja,BAŠ velike gomile su jedino gušile! Sreća,pa ih je na 2kj bilo svega 5-6,al to je količinski 2bale na gomili :haha: ... uživajte u snimku :ppozdrav:

Prva brazda ti ide plice, ne slaze. Ili snamerom da ide lakse :osmeh:
 
Danas orao kukuruziste , ovaj dio netarupiran odnosno vrsen sa zmajem se bolje oralo od onog tarupiranog sa modernim kombajnom , ali sam orao "niz dlaku". Islo tesko , iza velikog kombajna(u bunker stane 4t i vise) stojala voda u tragovima a i jako je mokro a po mokrom i vrseno , bez blokade je bilo jako sporo ako se poklopi da guma ide po tragu kombajna odnosno po vodi , a i trgovac koji mi je prodao plug me zaj** danas izmjerio sa metrom i on u prohodu izorava 134cm, nije 16" zahvata. Orano oko 28cm dubine.

Ovaj deo bez secke.

34t5r0k.jpg


Poslije nekoliko prohoda plugom.

2mxmzw8.jpg


Izgleda cu i da skinem kotac na plugu , izgleda samo smeta a i vecinom ode u krivu stranu , raskliman, stavio u slicovanu rupu i prakticno poluge mu odredjuju dubinu a ne toplink ili tocak.
 
Nazad
Vrh