Oranje

Odg: Oranje....

Opstina Kovacica, u pitanju je Idvorski atar gde sam orao...
 
Odg: Oranje....

diklofen je napisao(la):
E sad dolazimo na ono, što sam ja pisao pre skoro mesec dana,da će oranje biti mnogo teže nego prošle godine jer su kiše nabile zemlju i istisnule vazduh iz oraničnog sloja.
Uzgred da kažem da sam gledao pre dva dana novog 82.1 kako POKUŠAVA da ore sa trobraznim vogelom.To je na sve ličilo sem na oranje jer je traktor non stop proklizavao i strašno dimio,a malo malo pa je podizao plug kako bi krenuo.
potpisujem
 
Odg: Oranje....

ja se danas oprasio.
namucio se ursus a ja jos vise.
koleno me boli od pritiskanja gasa.ko daljinac kad ima slabe baterije pa pritiskas konjski da promenis kanal.
cini mi se da je bolje ne ici pre 10.al' ako odem u 10, nista necu uraditi...
 
Odg: Oranje....

Dođe jedan drugar do silosa da proveri vlagu kukuruza i kaže kako bolje da je platio da mu neko uzore nego što je to sam radio.Ja ga naravno upitah što našta mi je on odgovorio da je sa IMT-om 539 i jednobraznim plugom potrošio 15 litara nafte na pola KJ.Pa ajde što je toliko potrošio ali kaže da je namučio i sebe i traktor kao nikad od kad radi zemlju.
 
Odg: Oranje....

Posto sve nas to ceka,da prokomentarisemo da li se nesto moze uciniti da se olaksa oranje?Na primer da se strnjiste potanjira,pa da li ce se zemlja onda malo osusiti i oranje kasnije ici lakse? :sta: :cao:
 
Odg: Oranje....

Farmer Bob je napisao(la):
Posto sve nas to ceka,da prokomentarisemo da li se nesto moze uciniti da se olaksa oranje?Na primer da se strnjiste potanjira,pa da li ce se zemlja onda malo osusiti i oranje kasnije ici lakse? :sta: :cao:
kod nas suva zemlja ceka se da padne kisa da bi se oralo
 
Odg: Oranje....

Ma nemam ni ja,ali reko'mozda bi neka srednja nosena tanjiraca uradila nesto.Jbg,znam da nijedna godina nije ista ali,pre 2 god.sam tako.Upalio strnjiste,tokom leta dva puta tanjirao sa nosenom tanjiracom 28 diskova,1 setvospremirao i posle oko 1.oktobra sto se oralo....... strava :D .A sad strniiste,nista.....total ili nesto je bilo pokoseno i upresovano i sad ceka plug. :udri:
 
Odg: Oranje....

Ja sam strnista ugario (na jedvite jade) posle totala i ona izgledaju isto kao i pre mesec dana, grudva do grudve. Brinu me parcele sa kojih sam skinuo silazu. Tu ce biti problema a nista bolje me ne ceka posle berbe kukuruza. Obistinice se prognoze clana diklofena.
 
Odg: Oranje....

A sta mislis jos i kad se obere po vlaznom zemljistu :sta: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri:
Post je spojen: [time]1285614927[/time]
_________________________________________________
K'o ledinu da ores :udri: :udri: :udri: :udri:
 
Odg: Oranje....

Orite do 20 cm dubine ima puno prednosti i sad treba iskoristiti ....ako se ide svake godine na 30 cm tu se stvara tvrdi đžon.... barem svake trće godine obavezno treba da se ide pliće evo trenutak ::namigivanje:: .
 
Odg: Oranje....

toshiba je napisao(la):
Mozda da uradimo jedan ugar pa onda :sta: :sta: :sta: :sta:
To je sad nama pomalo i besmisleno zbog cene nafte,ali da vam kazem.Pre 7-8 godina mi je jedan rodjak pricao,da je ranije (dok se lepo zivelo od maksima zemlje),posle berbe kukuruza ugario plitko njivu i posle 10etak-15 dana je orao duboko.Em je oranje bilo kvalitetno a na povrsini nije bilo ni bozijeg lista od kukuruza. ::svaka cast:: Jbg.......
A mozda je i @sandor u pravu..... :sta: :cao:
 
Odg: Oranje....

Probajte pa ćete se uveriti isti je rod posle. Jednu veću parcelu uzorite pola na 30 i kusur a drugu polovinu 20 i manje ........ Pa ćemo pričati dogodine ........ :cool:
 
Odg: Oranje....

cesce ce se otvarati cep od rezervoara a posle na bolovanje.. ::lose::
Ja sam orao suncukret nesto duboko,nesto za zito i islo je solidno,nije tesko,laka zemlja...a kad sam otisao na njivu gde je bilo zito,a ugareno.. uzas,gornji sloj lep rastresit a dole tvrdoooo, kao u filmu.. mada je i tu predhodne godine na potanjiranom kukuruzu sejano zito,videcemo kako ce dalje ici..
 
Nazad
Vrh