Oranje

Jasno mi je to oko potrosnje i vremena, nego me interesuje vuce li 560 dvobrazni lakse na istoj dubini kao ferdzo? Ja sad trosim 20-22 po kj i 4.5 sata je optrebno za kj....
 
ja sam iskreno radio sa 560 i 567 sto je takoreci isti traktor sem broja brzina menjaca .plug je posavac 2/36 sto je za ovaj traktor smrt jer je jako tezak. ali njega je lakse vukao na dubinu od 30cm nego fergo 539 sa jednobraznim kojem sam smanjio zahvat na 14-15 col. to je stari IMT-olt plug. potrosnja je oko 30L po HA do mah 35L ako je nafta losa. sa 756 plugom je jos dosta lakse vuci i potrosnja je oko 25-28L koliko sam cuo od ovih koji tu kombinaciju ovde imaju. ovo sto sam radio sa ova dva traktora je ista parcela a fergo je daleko vise potrosio i nije mogao zgodno da vuce na 30cm a potrosio oko 45-48L na Ha. motori na oba su solidni i otprilike slecnog stanja
 
Jasno mi je to oko potrosnje i vremena, nego me interesuje vuce li 560 dvobrazni lakse na istoj dubini kao ferdzo? Ja sad trosim 20-22 po kj i 4.5 sata je optrebno za kj....
Jesi li probao sa IMT 755 dvobraznim? Ako traktor ima snage da ga vuce, sa njim bi imao veci ucinak i manju potrosnju.
Ova potrosnja ti je ba velika. Zahat pluga IMT 765 je 60cm, sa 560 bi imao mnogo veci ucunak i manju potrosnju
 
Zavrseno je sa oranjem za ovu godinu pre 10-ak dana.Uslovi nikad losiji 80% oranja je bilo bod blokadom, dubina brazde varira od parcele do parcele neki prosek je 25-28cm.Sto se potrosnje goriva tice takodje je ove godine povecana,kod mene se je kretala od 25 do 30l po Ha.Evo i par sliika:
img20141128133728.jpg
img20141128134949.jpg
img20141129144548.jpg
img20141130150824.jpg
img20141130150719.jpg
img20141130154855.jpg
 
Zbog cega nije za netanjirano kukuruziste ? Kod mene ima nekoliko takvih plugova, i zaoravaju odlicno, a niko ne tanjira kukuruziste... Ja orem sa 756 takodje ne tanjiram kukuruziste, uvek zaoravam sarovinu...
 
Ja sam ove godine imao velikih problema sa ovim leopardom prilikom zaoravanja kukuruzovine,sto je najgore ne zagusi na gredi (ili jako retko),vec zagusi izmedju druge brazde i kopirnog tocka,jer je tu jako mali razmak.Za sledecu godinu moram nekako pomeriti kopirni tocak unazad.
 
Zbog cega nije za netanjirano kukuruziste ? Kod mene ima nekoliko takvih plugova, i zaoravaju odlicno, a niko ne tanjira kukuruziste... Ja orem sa 756 takodje ne tanjiram kukuruziste, uvek zaoravam sarovinu...
Zato sto je mali razmak izmedju glava eto zato i jos ako je radjeno sa ovim sranjima kobojagi secke katastrofa ujos u branome boze pomozi (tarupirano) meni gusi 757 a ne da ovaj ne zagusi i da imam isti razlika u boji tako da znam kakav je osecaj sa njim raditi
 
Ja mislim da zavisi i koliko mase za zaoravanje ima. Do prošle godine muke sa zaoravanjem kukuruzovine (757.2), ove godine sam rešio da istanjiram sve malom tanjiračom i posle toga oranje. Znao sam da ne mogu dobiti ništa spektakularno sa malom tanjiračom, još su mi svi rekli da bacam pare na gorivo, ali sam ipak istanjirao sve, bar da malo usitnim i preusmerim tuluzinu u oranju i da ne pravim te vazdušne džepove. Ja sam zadovoljan krajnjim ishodom, ni na jednoj njivi mi nije paljena tuluzina i većinu mase sam uspeo da zaorem. Ostalo je na površini, ne kažem, ali ne kao prošle godine. A posle onih kiša je stvarno išlo kao podmazano, što kaže kovačev, da smo znali da će biti ovakvo vreme, sve bih ostavio za decembar.
A zašto zavisi od mase, na 2 njive gde sam imao visoka stabla (i najbolji rod), tu mi je najružnije oranje i gušilo je užas. Na njivi koja je bila slabija stabiljka i rod, zbog sirka, pitali me ljudi koliko sam prohoda išao tanjiračom jer je izgledalo kao da sam išao minimum x2, i nije gušilo gotovo nijednom.
Tanjiranje (na ovoj njivi je gušilo sve u 16):
20141120_113900_zps8ee51005.jpg


20141120_113856_zps38b16209.jpg


Oranje (druga njiva):
20141128_130528_zps683dae0d.jpg


20141128_134115_zps2ead6567.jpg
 
Ja sam ove godine imao velikih problema sa ovim leopardom prilikom zaoravanja kukuruzovine,sto je najgore ne zagusi na gredi (ili jako retko),vec zagusi izmedju druge brazde i kopirnog tocka,jer je tu jako mali razmak.Za sledecu godinu moram nekako pomeriti kopirni tocak unazad.

Veći mu je razmak između tog točka i druge brazde nego između glava. :osmeh:



Meni je problem što ovaj točak ide po tragu točka od traktora pa ako traktor potone u mekše i plug ode dublje tu. Ništa strašno. Ali da zaguši u kukuruzovini, to nisam doživeo. :osmeh: Dešavalo mi se da kad je gomila slame na jednom mestu ali bože moj.

@Belarus52_1967
Nisam objektivan ali ću ipak reći da mislim da si pogrešio sa tom bojom za plug. Nekako mu bolje stoji ova crvena :osmeh:.
Kako ga vuče ovaj tvoj rus?
 
@ichbinmilan

Desilo mi se to dosta puta,ali kolko vidim na slikama,cini mi se da je kod tebe tocak vise izbacen spolja nego kod mene i pluga na prethodnoj strani.
Jednostavno masa je ove godine bila ogromna,pa deflektor deo mase gura i sa unurasnje strane i kad naidjem na deo gde je kombajn izbacivao sapurike vrlo lako se zagusi.
Takodje sam probleme imao sa time sto tocak pluga prati traktorski,imam dosta delova gde se tip zemljista menja,pa ni dubina ne bude ista.
Iskreno nisam nikako zadovoljan ovim plugom,prvi put kada mi se bude ukazala mogucnost menjacu ga za neki strani obrtac.
 
Imt 560 je dobar orac(ja ga posedjujem) a isto imam i 539 i mnogo je lakse orati sa 560.E sad sto se tice 558-560 koji god uzmes neces pogresiti,svaki ima svoje prednosti i mane.
 
Nazad
Vrh