Oranje

Odg: Oranje....

Evo jednog snimka oranja na kraju parcele.Djoni treba ti jos obrtac da se ne iskrivis u jednu stranu.[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5INNPUiI8vQ[/youtube]
 
Odg: Oranje....

dobar video kiraj,istina treba i meni obrtac ali i to cu kupiti kad kod nas prodje komasacija,i kad budem imao vece parcele,al za sad mi je sasvim dovoljan i ovaj vogel sto imam i prezadovoljan sam kako ore.
danas sam konacno zavrsio jesenje oranje i evo pogledajte sta sam ja danas orao,ovo je njiva na kojoj je bio kukuruz kermes i stabiljku je imao tako pregorelu i lomila se jos na otkidnim valjcima i nije bila dobro istarupirana pa je ostalo jako puno stabiljki(duzine i 50cm koji su delimicno istarupirani)i celih stabiljki kukuruza na zemlji i to je bilo upaljeno ali samo je lisce obgorelo a dole je bilo vlazno pa je samo 30posto mase izgorelo,al sad sam sve to lepo zaorao i nevidi se ni jedna slamka,a orao sam na dubini 28 30cm i kretao se 8km/h bez problema i potrosnja mi je bila oko 10lit/kj (ali ovde je predusev bio grasak i ta njiva je lane orana 3 put pa se i ove godine jako lepo ore i rasipa)
evo kako sam pocinjao,prva brazda mi je izasla tacno tamo gde sam traktorom povaljao 2 reda kukuruza koji uospte nisu bili istarupirani i sve sam to zaorao(bez gusenja) i nista se nevidi,evo pogledajte
ovako sam lepo poceo otvarati brazdu
w8p5xk.jpg

a ovo sam zatim zaorao cele stabiljke kukuruza(delicno obgorele)
358qdkl.jpg

i zahvaljujuci vogelu sa predpluznjacima sve sam zaorao i nista se nevidi na povrsini(bas bi voleo videti neki imt plug kako bi ovo zaoravao :haha: )
2n84d5.jpg


1zeut14.jpg

i evo kakvo je oranje lepo
2q1rk3b.jpg


180rw6.jpg


11iha0y.jpg


VOGEL je zakon plug i ni jedan IMT mu nije ni do kolena,slike sve govore! :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

Ovo ti zoveš dobrim oranjem :haha: :haha: :ppozdrav:
Imaš plug ravnjak i još k tome ti brazde nisu jednake :D
Vidi se po slikama da vogel nije za tvrdu zemlju,u lakoj zemlji si dobro orao ali ovdje nije baš usklađeno..
Lako si ti zaoravao kad je bilo upaljeno,htjeo bi te vidjet kad nebi bila kukuruzovina upaljena..

Evo dvije slike mog oranja:
885db5d2.jpg
2180f13c.jpg
 
Odg: Oranje....

VOGEL je zakon plug i ni jedan IMT mu nije ni do kolena,slike sve govore!
Imas srecu sto mi nisi bio blizini kad sam orao,jer bi ti zaorao i kejsa i vogela sa mojim IMT plugom.
 
Odg: Oranje....

Johny Stvarno prestani već jednom :bravo: Upalio si kukuruzište i posle se hvališ kako si lepo zaorao :haha: :haha:
 
Odg: Oranje....

Dzoni a da li si bas zadovoljan sa tvojom kombinacijom za oranje ili bih ipak mozda nesto radilo malo bolje posto ovo vidim radi dosta dobro.
 
Odg: Oranje....

Jhoni mogao bi vise da oladis malo! Jesi video sta je teska zemlja! E tu se pokazi! U toj tvojoj zemlji netreba plug da bi se lepo oralo! Tu i budali ispadne dobro oranje! A i imas sta da radis kad ores po 2-3 jutra na dan! Sve sto si ti uzorao ove godine bi stalo u 2-3 dana oranja, bolje da se ugledas na ozbiljnije clanove i da nesto korisno i naucis na forumu nego sto se proseravas sa svojim glupostima!
 
Odg: Oranje....

ZRENJANINAC je napisao(la):
Ma kakva dva tri dana to je puno to ruja i Imt uzoru za dan ipo :haha: :haha: :haha:
Pa ja sam racunao i to da je istu parcelu uzorao po tri puta kao sto je pisao...3x30 kj... u tako lakoj zemlji sa ursusom za 2 dana.... ako nema puno trckaranja od njive do njive, posto je ursus spor na putu...(ide samo 29km/h)
 
Odg: Oranje....

North ARMY je napisao(la):
aj nemojte vi biti gori od njega,dosta off-a
Sto off? Samo smo nastavili temu, a ja najodgovornije tvrdim da bih u takvoj zemlji sa mojim ursusom tu kolicinu oranja koju on uradi godisnje ja odradio za 2, najvise 3 dana oranja!
 
Nazad
Vrh