Oranje

Odg: Oranje....

Pa nije ti johny kriv ti imaš spor internet a on traktor što malo troši i kad se to spoji bude :udri:
:haha:
 
Odg: Oranje....

Odavno nisam video toliko roda na jednom mestu.
Ovde kada se ore doleću samo rečni galebovi.
 
Odg: Oranje....

cicimoric je napisao(la):
pogresno si ti shvatio moju zemlju. Ona se jakko tesko obradjuje jer je prava ritska crnica ali je ekstra kvalitetna zemlja. Sta da ti pricam znas i sam u zemlji gde soja dobro radja ne moze da bude lossa a u mom ataru je 80% pod sojom svake godine. U susnijim godinama kada vi gore u backoj imate pola prinosa ja i onda imam 95% roda i to nas cesto izvlaci jer tada su ekstra cene a mi imamo skoro pun prinos.
u pravu si...

a i ja nisam u backoj,i ja sam u banatu. ::namigivanje::
 
Odg: Oranje....

zzivice neznam ali kakav racun imas da vuces takav plug...
nvcmdd.jpg
evo pluga 3x30 prvom brzom idem sa rakovicom neide dublje od 25 zbog tocka...(nije moj plug) kupicu istog
 
Odg: Oranje....

@Bare: E moj drusa, nisu te rode tu za džabe. Još malo pa ćeš i ti postat dada. :D

Kad spominješ konje, jedino što nisam orao sa konjima, a većinu ostalih poslova sam radio sa njima. Zadnjeg konja smo prodali 1996. godine. Al ako Bog da opet ću ih držat.

Inače oranje je super, nemož bit bolje.
 
Odg: Oranje....

*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
Evo da vam sad pokazem kako sam danas nastimao plug.
predhodno je bio malo ukosen jer su traktorske poluge bile isto malo ukosene pa sam danas nastelovao traktorske poluge tako da stoje pravo i zatim pomerio plug u onu rupu sto je bio fabricki podesen i sad se plug ispravio i stoji pravo kao metak u brazdi.
evo kako sam to radio:
najpre sam izvadio one osigurace na stabilizatorima i probao da traktor ore bez njih i kad sam usao u brazdu plug je isao jako u neoranu zemlju pa sam onda izasao iz brazde i podesio one osigurace da budu i desni i levi u istoj rupi.(a predhodno nisu bili svaki u istoj rupi pa je zato plug stajao malo nakoso)
ovako sad stoje
317bghc.jpg


15x3lw9.jpg


ovako sad stoji plug kad je podignut i vidi se da kako topling stoji pravo :D
2s6obj8.jpg

ovako mi sad stoji u brazdi (topling je sad malkice ukosen ali ne previse i podizne poluge sam dosteovao tako da plug lezi ravno u brazdi i to je OK) :D
16h703s.jpg


21bnej7.jpg

ili gledano iz kabine (mozda vam se cini da opet stoji malo nakoso ali to vas slika mozda vara na prvi pogled,istina mozda ram pluga i stoji malo nakoso ali pluzna tela stoje pod pravim uglom!) to je to :D
35i2mo9.jpg
:ppozdrav: ja mislim da je sad plug konacno pravilno nastiman i dobro lezi u brazdi i lepo ore! :D

i evo kako vogel pakuje sirkoviste i ni jedna slamka se ne vidi.
ovo bi leopard ili imt nikad nebi ovako lepo zaorao kako vogel sa predpluznjacima.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ssR3LAlV6Xk[/youtube]
a ovo kukuruzista
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=egz9DJIv38Q[/youtube] :D
(i zeleo bi po mogucnosti cuti i lepe kometare a ne samo lose) :ppozdrav:
1. Uzmi Vogelovu knjigu i resi problem podesavanja pluga. Kolenasta ti uopste nije dobro podesena.
2. Oranje sa 2. snimka se kod nas kotira kao ekstra lako. E majstore, ne znas ti sta je tesko oranje.
 
Odg: Oranje....

Kad smo vec kod teskog oranja da kazem da sam se poslepodne nastruckao i ja i traktor.Njiva je dva puta tanjirana a pre 3-4 dana su je ovi ugazili po dosta vlaznoj zemlji.
2n714hy.jpg
3499wkk.jpg
.Nisam imao aparat kod sebe pa nisam slikao ali oranje strasno izgleda.
 
Odg: Oranje....

extra!
Moj je l-950
Imas li mozda u elektronskom obliku?
Ja sam uzeo nov plug kod PP Raca, ali nisam dobio uputstvo.Voleo bih da ga procitam
 
Odg: Oranje....

3304oc2.jpg


2cxbz3k.jpg


16le0q8.jpg


evo slike sa današnjeg oranja

Edited by Mityoo: Ispravljena greska u tagovima
 
Odg: Oranje....

da ali danas sam orao drugu njivu tj klindu i cejsa sam lozio 4. 2 rang i orao sam 1kj za 1h.sto je odlicno ali nema logike.577 1. brzinom ide 8 km/h a uzorem za 2h 1kj, a kejs ima istu brzinu ali 1kj uzore za 1h.
 
Odg: Oranje....

ajde ljudi sto ste zapeli tolko za moj plug i moje oranje?stalno nadjete neku gresku da mi plug nestoji dobro.
JA sam ga podesio najbolje sto sam mogao i zadovoljan sam kako stoji i radi odlicno i pravilno je nastelovan bas kao sto pise u knjizi ili u uputstvu za upotrebu V&N koje imam i dobio sam sa plugom.
podesen je tako kako treba i dobro ore. :ppozdrav:

a ovo sto sam napisao da orem tesku zemlju to i jeste jedna od tezih zemlji u mom kraju(nazivamo ju podhora ili futockvo),i kad orem laku zemlju ide lako i rasipa se a ova je jedna od tezih i ore se 30 posto teze od onih lakih sto imam.
ove godine sam srecan sto sam sve poslove uradio po SUVOM i nisam gazio blato pa se i one teze zemlje lepo rasipale a kad bi bilo zgazeno i vlazno e onda bi bile slanine duge i po 1m i grudve i jos teze bi se oralo.... ali ove godine mi se stvarno extra oralo :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh