Oranje

Taj plug je groblje za tezu zemlju, imam ga i ja, i dosta se javlja leva vuca, inace u tezoj zemlji 533 lakse vuce 756 nego njega, isprobano.. prosle godine sam mu malo modifikovao daske, malo su "ispravljenje", mozda cu mu staviti raonike od 755 i da ih namestim tako da smanjim napadni ugao, ali me mrzi, bolje da ga nisam dirao nista i da ga prodam za koliko moze pa da uzmem nesto krstenije...plus mu je sto dosta dobro prevrce brazdu.
Ala je to teska zemlja gde 533 vuce 756. I koja je razika izmedju raonika za 755 i 756 ?
 
Teska pobratime, staro luceriste na crnoj smonici, orano na 15-18cm, a ferkic se samo djipa, nije bilo izbora, nisam imao gde da uzmem 755..... a raonici sa 755 na na olta da se stave....
 
Cuj video 'odo po njoj. :osmeh: Ipak ostajem pri izjavi da to nije ni blizu teskoj zemlji,mozda je za vas kraj to teska zemlja ali generalno nije ni blizu teskoj zemlji.
 
Sledece godine razoravam njivu do te, luceriste 8g, bice snimaka pa procenjujte :ppozdrav:...
Zemlja u Kragujevcu je laksa nego u sremu za oranje.Sremsku zemlju mozes da ores sa fergusonom ali samo sa jednobraznim plugom,oce traktor da prsne.Jedina prednost je sto je sve ravno pa samo teraj.A ima jos nesto,u sremu i vojvodini se ore na vece dubine 30-35cm dok po nasim brdima oko 20cm,ali mi se mucimo uzbrdo,pa male njive sa 50 coskova i 30 obala.Ima sve svoje kako i zasto::traktor1::
 
Evo jedan snimak po danu, jedva sam uspio da stignem

[video=youtube_share;SpfTqKOJ-HI]http://youtu.be/SpfTqKOJ-HI[/video]

Plug je opet zezao, u principu odlično prevrće, dubina je OK i sve to ali vuče u zabrazdu kao blesav. Nikako ne može da se udesi sa Zetorom, izgleda da je traktor jednostavno preveliiki za njeg.
 
Piso sam negdje u temi nekoj da gruber imam odavno, devedestih godina kupljen kada nitko nije znao šta je to i ljudi se u selu čudili kupljen Lemken 11C, djed na to naletio i kupio, dosta godina rade s tim, al bez dubokog i kvalitetnog oranja nema ništa, tako da nemojte se zavaravat, ovo pišem iz iskustva, sve sto sam odradio gruberom na dubini 25-30cm i ostavio preko zime tu je u prolječe bilo korova, nikad se nije uspilo pripremit sjetvospremačem pošto snijeg zbije zemlju preko zime, i onda smo to uvijek tanjurali i vlagu svu izbacili van, ništa loše ne mislim, niti mislim da sam najpametniji, niti kudim to što kolega paor radi, samo znam da bez dubokog i kvalitetnog oranja nema ništa :ppozdrav:
ja sam cetiri g
odine unazad samo podrivao i nikakvu razliku u prinosu u odnosu na oranje nisam video.prosle godine resim da radim pola pola,odnosno pola podrivati pola orati.posto su mi parcele uglavnom velike povrsine resio sam da gde budem sejao kukuruz uradim isto tako.ispostavilo se da je na podrivanom delu kukuruz bio bolji nego na oranom,isto seme isto djubre ista hemija..ove godine se ponovo vracam podrivanju na 100kj.
 
Ne bih rekao da je to podrivac.
slican ovome samo sa vecim valjkom pozadi i vecim pluznim telima i jacom konstrukcijom

podrivac-landsberg-250-m.jpg
 
[video=youtube_share;j3dLi90dnAQ]http://youtu.be/j3dLi90dnAQ[/video]

[video=youtube_share;DaboBWJH6nc]http://youtu.be/DaboBWJH6nc[/video]
 
Mi smo danas orali kukuružnjak, jako teško se ore zemlja je ilovača masna ko slanina, torpedo sa 2x14 Oltom ima bome posla nije mu lako orali sm oza pšenicu jer nicim drugim ne mozemo pripremit samo da pooremo a da to lići na nešta, jel !

- - - - - - - - - -

hahaha,ok.i meni je lakse ....
Imam istu mašinu kao što si sliku postavio ako vam to mjenja oranje svaka čast, kako li to zatrpa kukuružnjak na šta li to liči, ja nisam zadovoljan radom toga stroja, imam ga za nekad, al koristim plug najvise, ne volim te stvari, ako cu radit radit cu kako treba da lici na nesta s ovim ostane 40-50% biljnih ostataka gore a lane po onoj susi u to se samo miševi mogu zavuc i belaj napravit !
 
Јуче смо поред нашег орали и услужно, дуван.


Прва два прохода су Леопард.
 
Nazad
Vrh