Oranje

Evo jos koja slika :
jajv.jpg

7fhb.jpg

p541.jpg

j6w7.jpg

mbkt.jpg
 
Trebao si da sačekaš ove kiše što se najavljuju u naredna tri dana.Iće mnogo lakše kad to malo svene u zemlju.Samo da svene i mi pičimo.
 
koliko si to isao duboko kada si preterao? koliko obicno idete duboko kad orete? jasno mi je da veci traktori mogu dublje orati, ali pitamn za neku optimalnu dubinu :)
 
Uporedi prinose na toj njivi gde si orao 33cm i tamo gde oreš 27-28cm.ako je sve ostalo isto razlike u prinosu neće biti.
 
Kod mene je ukupno palo 100l/m.Mislim da će deteline moći da se oru u subotu,lake zemlje u nedelju,a sve ostalo od ponedeljka.Zemlja upija kao nikad.Nigde kapi vode nema gde obično leži posle 50litara.
 
Upravo sam se čuo sa burazerom ore kukuruzovište koje je obrano beračom pre jedno 3 nedelje, i kaže da jako lepo ide. Kad to završi prelazi na suncokretište da ore za žito..
 
Oko 100 l/m2... Ali naša zemlja je takva da se brzo ocedi. kukuruzovište se lepo ore , dok suncokretište onako, kaže burazer da je još blato, možda će moći bregovi sutra popodne ili u subotu... Ugar naravno nema šanse još par dana dok se neocedi...
 
Nazad
Vrh