Oranje

...juče orao ono što započeo pre kiše, išlo je lepo uz puno klizanja...danas tanjirao bečejkom i ostavio zaglavljen traktor u njivi da noći, ujutru ću ga otkopavati....generalno: ocediti delovi lepo idu, a kad se zaglaviš ondak je veselo hehehee.....:cool:
 
Ovako se nije lako oralo ,a da ja znam.Najlakše idu strnjišta rađena gruberom,potom tanjirana strnjišta pa tek onda ne dirana strnjišta.Sutra idem u kukuruzišta pa ćemo videti.Na dubini od 32-35cm vadi se suva zemlja.Toliko o velikoj kiši od 100l.
 
isto i kod mene lepo ide mada mi berac nije lepo usitnio ostatke pa hoce da zaglavi po nekad
 
i ja jučer malo orao. islo odlično, iako je palo puno kiše nije premokro, dubina 30ak cm





i jedno veliko hvala kolegi borku koji mi je pomogao da naštelujem hidraulik na rakovici da mogu orati bez točka na plugu.
 
Poslednja izmena:
Meni se nikad nije desilo da izorem neku "mrtvaju".Znam i da reparoši oru iz drugog na 40cm i nikad se nije pojavila.
 
Ja juce u danas uradio 20 kj, oranje ide odlicno, hoce po neki put da prokliza ali generalno je odlicno. Prvih 10 kj sam se mucio da nastelujem plug, a mislim da ga I nisam bas nesto nastelovao.
2013-10-05-1.jpg
 
Samo cepaj i ne gledaj u dlačice.Sve to vreme poravna i dovede na svoje.Ko je hteo da gleda u sitnice nije trebao da se bavi našim poslom nego pravo u ginekologe.Ja nemam reči zamerke na tvoj posao.
 
I ja sam danas probao orao sam strnjiste i sojiste po mojoj proceni je mokro treba par dana jos da se ocedi.
 
Nazad
Vrh