Oranje

Ko ima dve i po obaveze u zivotu moze da ore kad oce,a ko nezna kud ce pre i sam je u kuci onda ore kad stigne.:ppozdrav:
 
Panonac,pa nije Mirko015 jedin koji nije zavrsio oranje,tu sam i ja. Imam jos 5 hektara. A ono sa ostrugom bio sam danas da vidim i da probam da orem,ma gusi ko blesavo,od toga odustajem,sramota me i da slikam koliko je to zakorovilo.
 
Ko ove godine nije uspeo da zavrsi oranje na vreme neznam stvarno sta je radio,pa da je imao obaveza koliko god hoce nasao bi vremena..
 
Panonac,hvala na ponudi. Uspevam sam da poorem to. Nocas i sutra i bice gotovo. Ono sto sam radio redovno to je uzorano poodavno,a ovo sad sve sto orem to zakup uzet od 20 decembra pa ovamo.
 
Možda su ljudi svoje uzorali davno,ali se pojavljuju nove parcele u arendu i još neke druge kombinacije.Tako je kod mene ,pa se ponekad nešto uzore.Evo jjuče orali pa da se vidin jedan razor kako kod nas treba da izgleda po obliku.Otprilike ,malo uzvišen na sredini. Ledina stara.
907nlx.jpg
 
Ja juce poorao jedan izvadjeni vocnjak 16 + 60 ari . Ova od 16 ari je malo i brdovita, a i kaljavo je bilo generalno. Sve u svemu, uspeo sam nekako. Plugove sam bio pozajmio, a nisu mogli da se steluju jer su vareni, pa mi vukao traktor u oranje sve vreme.
Koliko procenjujete da sam orao duboko? Koliko centimetara? Isao sam malo dublje niz brdo pri kraju tj kada sam se okrenuo pa pri kraju snimka. Potopio hidraulik skroz dole, a blokirac je povremeno radio.

http://www.youtube.com/watch?v=zLzJUg_cOIY
 
Tako i ja mislim, iako ne zelim da poverujem ::sramota:: mada sam se nadao da gresim. Ne vredi, nije moglo dublje. Cim ga potopim, trazi blokirac jer je teska zemlja...
Trebalo je jednobraznim da prodjem, al sta je-tu je.
 
Nazad
Vrh