Oranje

Najlošiji zato što je bilo premalo vlage. I sam znaš da kukuruz u repištu dugo vremena sporo raste, a onda odjednom krene i obiđe sve ostale.
 
Evo malo slika sa današnjeg oranja. Zemlja nakisla, vlaga se spustila na dubinu oranja. Ide lepo, dubina 25-30cm, potrošnja 12-14l/kj. Parcela je 5kj, polovina bilo žito, pola kukuruz.



 
alal vera majstoru koji je kosio zito...mogao si i da ostavis za dogodine da kosis...koliko je palo kod vas kise-zemlja deluje bas sipka,sva se rasipa!
 
Kod nas je nakislo na nekih 20cm a ispod toga kamen živi. A na toj slici po mojoj proceni dubina nije veća od 20cm
 
Kod nas ide veoma lepo.Komšija danas orao parcelu pored moje.Vlage ima od 25 do 30 cm kako gde.Rasipa se lepo a ima mesta gde izbacuje potpuno suvu zemlju napolje.Sve u svemu nema televizora,dvd-a i ostalih čuda tehnike.Najkrupnija busa je veličine oraha.
 
Uzorao 1.5kj danas. Kukuruziste na koje sam izvukao 30t stajnjaka. Islo odlicno! Dubina 27-28cm. Zakljucio sam da dogodine moram gruberom/podrivacem da tu njivu predjem, jer pluzni djon je jako izrazen (izgleda da su prethodni vlasnici stalno orali na istu dubinu).
 
Milina kako se ore. Svaki dan sve bolje. Ovo je kuruzište gde je kukuruzovina pobalirana.
fotografija0308.jpg
fotografija0309.jpg
 
Danas uzorao 2,5 hektara,ide lako,nakislo je.Dubina oko 25cm,orano u kominaciji 540 i OLT Alkar 2x30,prva i gas uzbrdo bez blokade kao i obicno_Oranje pod konac ravno.Naravno poneo apart da slikam radove kad da opalim sliku crce baterija,malo je falilo da ga zaorem,al sam baksuz.:osmeh:
 
lepse bi izgledalo da su predpluznjaci bili na dole okrenuti :ppozdrav:

kako slika vara oko,nikad nebi rekao da tu ima oko30cm dubine...

Kod nas je nakislo na nekih 20cm a ispod toga kamen živi. A na toj slici po mojoj proceni dubina nije veća od 20cm

Nisam predpluznjake okretao jer je druga polovina parcele bio kukuruz pa mi guši.

Dubina je bila izmedju 25cm i 30cm. Više je bilo 25cm. Svaka čast onome koji može da vidi na slici razliku od 5cm. :ppozdrav:

U svakom slučaju danas se nastavlja oranje.
 
Danas probao pa se ....Vidim ja da u atar nema nikog sa plugom.oranje se rasipa na 10-ak santimetara ali dublje ne ide.Treba još kiše.
 
Oranje ide lepo, ali je potrošnja goriva prilična. Danas sam merio, pa ispada da mi 82-ka troši oko 15 litara po jutru.
 
Je ne merim tako.Napunim rezervoar kada krenem na njivu i kada se vratim isto tako_Onda izračunam koliko sam potrošio kada podelim dosuto sa uzoranim jutrima toga dana.
 
Nazad
Vrh