Oranje

Kod nas ide jako lepo gruberisana strnjika, oko 25 do 27 cm dubine i milina se rasipa, suncokretište onako, ali će sačekati jednu malko ozbiljniju kišu, a što se tiče kukurizovišta, strašno, ali kad se istanjira onda se lepše radi, ali dubina je najmanja od 15 do 20 cm... Ugar će biti završe za koji da a ostalo čeka kišu...
 
I ja poceo za zito,ili 5 cm ili 40,drugacije ne moze,televizori izlaze na povrsinu,strasno!

Тако је то кад ме ниси питао шта радим,а видео си ме да се "санкам" по атару.
Истањирао сам кукурузиште (после вршидбе) тањирачом 24диска у два прохода. Без икаквих проблема сам поорао додубине од 15так цм , без великих грудви и потпуно заорано остатке. После тога још два прохода тањирачом и то је то - нема жетвених остатака на површини, заорано 75кгМАПа/ланцу, и уситњена земља да је као прашина у дебљини од 15так цм. Утошак горива - 20л/ланцу.
Иначе, другима није битан податак, али да знаш, све су ми доње њиве са тешком земљом (Трновача, Гушја Бара)
 
Ma kaki. Na toj njivi nema uštimavanja jer kako god ga uštimo ni na jednom kraju neore isto. Kad bude oranje na ravnom onda će bit po PS-u.
 
Ja orao jutros oko 6 a kisa pada li pada.......

2642r1e.jpg

xbzuj4.jpg
 
rus 820 vogel trobrazni na 12 coli i jako lepo zaorana dzombara. Izgleda da je i ovo malo kise zemlja fino upila i bolje se ore nego neki dan...
 
Verovatno da ovu klasuretiu prvo malo osamuti pa da ovako lepo zaorava ,ili je neuspeo pokusaj direktnog sejanja.
 
Bez tanjiranja, a cini mi se vise puta nebi se tako lepo uzoralo po ovim susnim uslovima i ostalo bi zetvenih ostataka
 
Danas smo mi orali, al oterala nas kisa pred kraj dana, a i sad pada. Nije bilo idealno, al nema se sta cekati.
 
da odgovorim na sva pitanja!

jednom je tanjrano sa vucenom tanjiracom i to planski odmah posle branja kukuruza, pa posle cekala se kisa i cekala...... i cekala medjutim doslo vreme za setvu i morao se orati , setva psenice je uradjena i to sorta gallus sa 150 kg/ kj i jos nekih 120 kg MAp /kj. Kod nas se kaze ovako ko hoce da gleda na svaki dinar nema od toga pravog posla, ja na koji prohod ili koji litar nafte nem gledam bas uvek , jer zemlju nemozes da prevaris, stim da posle oranja isla odmah mala tanjiraca 2x, stari rus i sa tockovima gazila dzombe pa dvaput setvospremac, pa setva i na kraju glatki valjak, kad nikne a mislim da hoce postavicu slike kod psenice 2012/13
fnykp0043.jpg
[/IMG]
 
Nazad
Vrh