Oranje

Juce sam orao strnjiku poprskanu totalom. Nikad se ovako nije oralo lako, a nema krupnijeg busena od klikera. Ovo kod nas nije nikad bilo sama prasina, dok sam pre dvadesetak dana orao potanjiranu strnjiku i islo je prilicno tesko, a busenje sto izoravam moze zid da se oziga kao od kamena :haha:
 
Meni danas prijatelj razvukao stajnjak na jednu parcelu i ja brže bolje da je uzorem.
Tako lako se oralo da sam par puta izlazio da se ubedim da je dubina dobro(25-28 cm).
Ovo se kod nas ne dešava često da se ore tako lako.
 
Ja sam juce poceo da orem za zito.Kukuruziste sam orao na nekih 25 cm islo lako ali raonici se trose i greju danas nastavljam i posle jednom mala tanjiraca i cekam kisu ako pada jedan prohod sa drljacom i setva pa valjanje.
 
juce probao da orem .traktor je t 40 bez pr.vuce ,a plug imt756 i neide dobro,baca mi i plug i traktor.danas uzeo od drugara plug 757 i ide super. sta je sa mojim plugom sto nemogu da ga ustelujem.pozdrav.
 
Danas probano kukuruzište, beton ,a iz zemlje se izoravaju televizori, strašno. Oranje napušteno dok ne bude značajnije kiše pa i po cenu da se na proleće samo potanjira ako ne bude ozbiljnijih padavina
 
juce probao da orem .traktor je t 40 bez pr.vuce ,a plug imt756 i neide dobro,baca mi i plug i traktor.danas uzeo od drugara plug 757 i ide super. sta je sa mojim plugom sto nemogu da ga ustelujem.pozdrav.

Nije mu ništa, već se kod tvrdog zemljišta više ispoljava kosa vuča koja ti baca traktor. 757 je većeg zahvata i samim tim približniji postojećem rastojanju zadnjih točkova tvog traktora, pa je i kosa vuča manje izražena i nemaš problema kao sa 756. Ukoliko bi postojala mogućnost da skupiš zadnje točkove tvog traktora, vrlo verovatno bi i tvoj 756 radio normalno...
 
Drug sa Ursusom i Imt 755 isao da proba da ore za zito,ne moze ni da zabode plug u zemlju.
 
Danas bio da orem za žito,išlo je dosta solidno,mada plug nikad teže nisam uštelao, nešto malo vlage još ima u zemlji od ove dve poslednje kiše,ćale išao odmah za mnom spremačom da se ne bi rasušilo,
 
Oranje dosta tvrdo, suvo, nagnuto, 3-4 različita tla... uglavnom nekako se pooralo, premda je moglo i bolje.

2rxd73b.jpg


Dok je jutros u bašči mom drusi išlo puno lakše. :)

t0jnew.jpg
 
Nazad
Vrh