Oranje

E kad bi izašla to bi bio posao.Pošle godine sve što sam orao od 20.8. pa do 25.8. su mi bile najlepše pripreme i najčistije njive.
 
Danas na jednu parcelu isterao stajnjak i poorao da spremim da posejem lucerku,oranje katastrofa,suvo i tvrdo.Sa te parcele pre nedelju dana skinut silazni kukuruz.Dubina oko 25cm a vlage nema ni na 35cm(radio asov i budak)

287d8c7.jpg

2ngv43c.jpg
 
I ja treba da orem za lucerku a bojim se da ne bude kao na ovim slikama, busevito. Čime posle usitniti ovakve suve gromade? A mislio sam da orem duboko koliko traktor može da izdrži, za lucerku se savetuje i podrivanje, što dublje to bolje.
 
Ja sam orao juče.Radio od rane zore do 10h i uveče od 18 do 21h.Odavno nisam potrefio bolji trenutak za oranje.Odmorili i traktor i ja a odradili dobra posao.Sad čekam da se malo upije ovih 8litara noćašnje kiše pa popodne nastavljam.
 
Ja prošao pa stao da se divim.Samo što je kod njih mnogo suvlje nego kod mene.Gadno praši ali Johniji vuku po 6 brazdi.
 
Kinu? Japan?

Samo da ne bude kao sto je jedan moj poznanik koji ima 30 i kusur godina pricao kako on ore na 35cm i kad sam se ja jedared zadesio sa metrom kod njegovog oranja ono ispalo maksimala 27cm...
 
A da ne bude ko ja.Ja sve vreme sa 4 Vogelom mislio da orem na 35 cm i u blizini jedan sa kinezom šumaheriše po njivi sa plugom,zovem ćaleta sa metrom da vidim ja što jedva idem a on šumaheriše kad ćale merio dubina 46 cm čim sam ga podesio kako treba na 35 druga pesma
 
Nazad
Vrh