Oranje

Danas plug podesen i proban u radu kao sto sam i obecao sa oba traktora.
Mogu samo da dodam da je zemlja suva i tvrdaaa...
 
spajki
koliko kilograma ima plug i kako se rus ponasa s njim (mislim pre svega hidraulika) . Mi bi kupili neki laksi trobrazdni do nekih 700-800 kg pa zato pitam.
 
http://rs.vogel-noot.info/Proizvodi/Plugovi/Noseni-obrtni-plugovi/C-plus-LM/(product_tab)/technical
Prema ovome sto ovde pise ima 635kg.Stoji na zahvatu od 36cm po brazdi,i mogu reci da je rusu bilo dosta toplo,s tim sto ga je brat vozio malo sporije nego sa case-om.Tu smo zaoravali i malo stajnjaka tako da je njiva jos malo pogazena i dubina bila oko 26-27 cm.Na manjem zahvatu po ovako tvrdoj zemlji sigurno bi mu bilo lakse,a treba i dobro da se napne da ga podigne i jos malo tegova napred.Mislim da je za rusa 820 ipak bolji neki malo kraci (obrtac)plug od ovog.
 
Spajki taj plug treba da je teži bar oko 900-1000kg samo tamo piše 635kg, to mi je mala težina za njega.:sta:
 
Spajki.Koje su to "daske" UN,WS,WY?Ja sam kupio ove zime,mislim da je isti kao tvoj plug (LM950 sa wy glavama) ali jos nisam probao u radu pa bi te zamolio za neke savete oko stelovanja pluga?
 
Današnja akcija

photo0058j.jpg]
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]


Uploaded with ImageShack.us
 
Spajki.Pa kako se podesava zahvat tj.prva brazda(da nebude da prva brazda ima zahvat 45cm ili 30cm a ostale 35cm).Znam da na ovim starim ravnjacima se razmeri unutrasnji razmak tockova pa na tabeli se nadje u koju rupu da se zasrafi.A na ovim obrtacima?Trebalo bi samo levo desno,da se pomeri po toj gredi-piramidi ili vec kako se zove ili se jos nesto steluje?Da i crtalo me muci na ovom starom ravnjaku mi se pomera cas levo cas desno.Kako ono treba da bude postavljeno?U ravni sa brazdom mislim tacno po sredini kako poslednja brazda odseca ili vise unutra ili vise napolje?I da li kod tebe stoji u onom zlebu na drzacu ili vise nize.
 
Da li si sa plugom dobio onu knjigu(uputstvo za podesavanje)?Slicno ide i na obrtacu,pise sve u knjizi a moja nije trenutno tu da postavim sliku.Crtalo treba da bude ravno sa zadnjom brazdom ili izbacenije ka neoranoj zemlji za 1-2cm,tako bar u uputstvu pise.
 
Ma nemam nista to je polovan plug.

---------- Poruka napisana u 18:16 ---------- Prethodna poruka je at 18:10 ----------

Ma nemam nista to je polovan plug.Ok a za crtalo,koliko da ide duboko naprimer kad orem na 27cm.Nebi trebalo da ide do dna dubine brazde.Sta kaze uputstvo?
 
Uputstvo kaze:pretpluznici na jednu trecinu dubine a crtalo do dve trecine dubine rada.A praksa to sve posle fino podesi :ppozdrav:
 
Plug je zakaćen i kreće se sa dubokim oranjem.Danas sam obišao njive i utvrdio stanje.Na parcelama gde je podrivano pa tanjirano situacija je sledeća:metoda ašov,prvih 15cm je potpuno suvo jer je tu mešala tanjirača,sledećih 10cm je sa zadovoljavajućom vlagom za lako oranje.Znači kad stegnem zemlju u šaku ostaje u tom obliku.Dublje od ukupnih 25cm je baš vlažno i nalaze se gliste.Nema šta da čekam.Svaki dan da skinem po neku parcelu između žetve suncokreta.
 
Nazad
Vrh