Oranje

Pre par dana sam zaoravao djubre i kupus koji nije dospeo, dubina oranja 20cm.

 
Poslednja izmena:
@dragan kovacevic : Ala ti je taj 560,nabudzen,4 retrovizora 2 rotacije :osmeh: EU trokut, ,inace kako se pokazao regent u oranju i kako zaorava masu? koji je to tip?

tokio, pa kako taj kinez moze vuci 3 brazde? zar mu nije puno? koji je zahvat?
 
Vuce ga u 1. brzoj i bez prednje vuce. Vidis da nije, zahvat je 75cm. Jedino sto mi se ne svidja kod OLT plugova je sto slabo zaoravaju ako ima dosta biljne mase.
 
danas sam orao,jednu njivu,odlicno je islo,zemlja se prosipa,suvo,kao da nije padao sneg od 50 cm........
 
Pricano je o ovome, i evo dokaza da se ne moze orati sa sirokom tockovima jer gazi 2 brazde pa njiva izgleda odprilike ovako, ovo stvarno treba na temu nikad ovako


aebi4z.jpg
 
@miroslavk
Takvih oranja ima i sa užim točkovima pa šta je tu problem , možda preuzak?!
Nije svako paor ako ima traktor...
 
Poslednja izmena:
i onda mora da pusti prvu glavu dublje da bi izgledalo ravno ,a šta je dole nema veze.
 
Ne mora da pusti dublje, skine deflektor ili pretpluznjak da zemlja sa 1 brazde ide vise na oranje i popunjava eventualnu rupu
 
ama prijatelju ne ide oranje sa 12 coli plugom na širinu točka 50cm gazi puno prošlu brazdu zato se to i dešava naročito kod okretača
 
Ide, samo je pitanje kakvu dasku ima plug. Mi smo orali sa Lemken Opal 090 (okretač) sa traktorom koji ima zadnje gume širine 540 mm i gaženje brazde je bilo zanemarivo, a većinom se nije ni primjećivalo. Plug uštiman na 3x30 cm, a dubina svih brazdi je bila jednaka.
 
Nazad
Vrh