Oranje

stvarno uvek postujem tudja misljenja i iskustva ali to da crtalo pravi otpor, to ne podrzavam... generalno jesam za crtalo jer ostaje cista zadnja brazda, e jedino je izuzetak kad je velika masa ostataka, pa gusi...
e prijatelju nisi se našao u toj situaciji pa zato ne podržavaš. ja imam talasasto crtalo promjera 560 i na prvoj njivi koju sam orao duboku brazdu bilo je toliko tvrdo da crtalo nije moglo da uđe u zemlju pa se slomio nosač crtala u toj situaciji bio je kao kopirni točak i nije dao da plug uđe u zemlju.kad sam napravio novi nosač morao sam smanjiti dubinu tek da ide neki 5-6 cm i onda je bilo dobro
 
e prijatelju nisi se našao u toj situaciji pa zato ne podržavaš. ja imam talasasto crtalo promjera 560 i na prvoj njivi koju sam orao duboku brazdu bilo je toliko tvrdo da crtalo nije moglo da uđe u zemlju pa se slomio nosač crtala u toj situaciji bio je kao kopirni točak i nije dao da plug uđe u zemlju.kad sam napravio novi nosač morao sam smanjiti dubinu tek da ide neki 5-6 cm i onda je bilo dobro
jasno, to je onda druga prica...
 
mindjuras u pravu si, moj landsberg ide i bez raonika a kamoli da izlece iz brazde koliko je tezak :haha: a sta reci za tezinu obrtaca...
a tek retrovizori sto povecavaju potrosnju goriva/
Ako vam kazem da sam danas oro sa lansdbergom 4 kruga bez 1 raonika recicete da lazem , nije bas kao sa raonikom al sam zavrsio njivu
 
pala koja kap pa je islo,uzeto u arendu pre par dana,neki ovrseni kuruzi:sta:
20gao.jpg

2rgfe36.jpg

vqhefp.jpg

245gfpy.jpg
 
I ja sam se iznenadio,islo ko blesavo,jes da su me nervirali misinjaci.
Uspeo sam ove god da vratim kuci koju litru vise u rezervoaru,15lit/kj.
 
Dubina 21 , 22 cm brzina nepoznata


---------- Poruka napisana u 22:01 ---------- Prethodna poruka je at 21:40 ----------

Bilo i ovoga
photo0371.jpg
a bilo i ovoga
video]
i to vise puta danas ( 4 puuta)
 
Poslednja izmena:
Ako vam kazem da sam danas oro sa lansdbergom 4 kruga bez 1 raonika recicete da lazem , nije bas kao sa raonikom al sam zavrsio njivu

pa ni ja nisam slagao ide bez raonika, nemac je to:bravo: aj stavi neku sliku od tog tvog pluga, dal je nove serije ili je starije kao moj...

attachment.php

attachment.php


ovaj je noviji, veci je klirens 80cm, i malo laksi od mog...trazio mi mnogo a nije imao pretpluznjake i raonici neki bezveze bez nosa, vidim ga jos po oglasima, nije ga prodao...
 
@Rale 83.Voleo bi da imam takvu zemlju kao tvoju da mogu tako lako i brzo da orem,kod nas ni u naj boljim godinama nije islo tako.A mozda zavisi i do sofera:sta:
 
ja sam danas orao strnjiku koja mi je ostala i islo je super,dubina oko 28-30!da napomenem da pre ovih kisa plug nije hteo u zemlju a kad se uspe da se zabode izbacuje ogromne buse,ko ves lonac!
 
Ja sam mislio da cu danas zavrsiti oranje ali u kukuruzistu lepi na tockove pa mi puni zadnje blatobrane na Claasu. Danas sam ga malo rasirio i nadam se da cu sutra biti gotov. Inace, pre (probe) oranja na svojoj sam drugaru razorao detelinu i na dubini od 27-28cm vec pocinje da izvaljuje suvu zemlju.
 
@Rale 83.Voleo bi da imam takvu zemlju kao tvoju da mogu tako lako i brzo da orem,kod nas ni u naj boljim godinama nije islo tako.A mozda zavisi i do sofera:sta:
Za ovakvo brzo oranje je zasluzan plug , za sitnjenje , podesavanje i brzina ( sad nije podesen kako treba jer je zemlja kamena)
Dal si izbrojao koliko tegova ima na plugu da bi se zabo u zemlju uz ovakav masivan plug? Fogel not ovde nemoze ni da ogrebe a JESTE ovo laka zemlja i nesme se orati vise od 25cm jer je ispod toga zuta mrtva zemlja. Inace idem od njive do njive i trazim koju mogu da uzorem , pa kad nadjem vracamse kuci po 2 traktor , ciklon i vestak pa se vracam da orem , kurata je to rabota , vi u banatu zavrsavate oranje a ovde nije uzorano ni 5%
Ove plugove bi langirao ispod Kvenderlanda i Lemkena a iznad Regenta.
 
Rale Kod mene je 85% gotovo polje,malo ste se ulenjili vi tamo gore,Smanjite to suvo meso i u traktore.Ide zima covece a ne jesen.Pozdrav.
Nema leba prijatelju , Nemozese ceka se kisa , a mi sto djubrimo vestakom u jesen se jos vise jedimo jer nesmemo da ga bacimo . Meni ostalo jos 3 parcele , jedna podjubrena i potanjirana i 2 klot
 
Nazad
Vrh