Oranje

Mi oremo ide nekako, potrošnja na jednoj tabli je bila visoka 35-38l na jutro traktor zetor 11441 forerra i plug Rabewerk Albatros bio je namješten na 3x16 pa je kido gromade pa smo suzili na 3x14..
A orano je i Rakovicom komadići od 2-3kj tu je potrošnja 18-20 !






I jedna sa ljutom zverri !
 
Nemamo podrivač imamo gruber bilo je jeseni po repištu balavom oranja po 10l više po jutru tako da je ovo sasvim oke orano je za repu 38-40cm puna kapa mu je 3x14 a 120ks !
 
orem danas i razmisljam bas o tim rupama za crtala na mom plugu, 4rupe! gde su zavrsila ta tri srtala???? na nekom tamicu gan-cigan! ja ne koristim ni ono cetvrto, kada ide pretpluznjak nema potrebe...mi smo na sedmici pre terali crtala, oba, verovatno su zato grudi trajala 25god.
 
E pa to je kod mene na trecoj brazdi gde ima crtalo daska je kao nova a na ova dva gde nema pocele da se trose,ipak kada je crtalo dobro nastelovano idsece zemlju daska je samo prihvati i izbaci a bez crtala bukvalno daska sece zemlju.
 
isao sam danas da dovrsim jednu parcelu od 6kj.lepo mekano posle ove kise, ide ruja 6.5kmh:haha: nije orana parcela 5-6god, trske trave ima svega, al sam potanjiro pre dvadesetak dana...
i sta zaticem kad sam dosao na njivu! 30% oranja pobelilo kao krec, dali ima neko takvu zemlju, i sta moze tu da rodi? imalo bi jos 3kj da se naore al mi se ne ide vise da tracim goriva, dosta za probu 6kj.
 
Da to o tome sam i ja citao na ovom forumu,verovatno stvara odpor ako nije dobro nastelovano ili ako je jako tupo ili ako je mokra zemlja pa se lepi na crtalo.U principu dali ste za sva crtala na plugu ili ne?
 
Nemoj baš toliko da globalizuješ,nismo baš svi takvi! ::000::


I ja sam za crtalo,ako je dobro naštelovano puno pomaže u velikoj masi,samo masa mora biti suva! ::super::


Otpor stvara i vodena pumpa i alternator na motoru ::lose::
 
stvarno uvek postujem tudja misljenja i iskustva ali to da crtalo pravi otpor, to ne podrzavam... generalno jesam za crtalo jer ostaje cista zadnja brazda, e jedino je izuzetak kad je velika masa ostataka, pa gusi...
 
mindjuras u pravu si, moj landsberg ide i bez raonika a kamoli da izlece iz brazde koliko je tezak :haha: a sta reci za tezinu obrtaca...
a tek retrovizori sto povecavaju potrosnju goriva/
 
Nazad
Vrh