Oranje

Evo kako to ide kod nas u ataru:osmeh:(izvinite zbog lošeg tona nešto nije u redu sa snimkom)[video=youtube_share;gaffono5wt0]http://youtu.be/gaffono5wt0[/video]
 
ja sam sve izorao ima skoro mesec dana
ali ostala mi je jedna tabla od 50kj koju smo uzeli na licitaciji
ali još nismo dobili rešenje pa nisam hteo da uđem u posed

imam problem sa tom parcelom
bio je kukuruz a prethodni gazda je loše iztarupirao izgleda da mu se kvario kombajn
sada je sve leglo, dole tarup nemože da dohvati, tanjirača samo nagnječi malo stabljike,
da orem ne mogu ima mnogo polegnutih stabljika a da gori neće.
ŠTA MI JE ČINITI?
 
Имали само сличан проблем, тј. имали смо га последње године док смо радили земљу (пре давања у аренду), проблем смо решили тешком тањирачом ако се не варам 32 диска коју је вукао Џон Дир. После тога је ишло зимско орање и није било жетвених остатака на врху, само тешка тањирача.
 
@kloki
Resenje od pre 2-3 godine. Isli smo sa jednim traktor i sunce grabljama ispred traktora sa plugom. Terali smo samo sa dva sunca od cetiri. Grablje u razor ubace masu i nakog toga plug je isao bez problema. Probajte, nama je tako uspelo da odradimo te godine.
 
@kloki
Resenje od pre 2-3 godine. Isli smo sa jednim traktor i sunce grabljama ispred traktora sa plugom. Terali smo samo sa dva sunca od cetiri. Grablje u razor ubace masu i nakog toga plug je isao bez problema. Probajte, nama je tako uspelo da odradimo te godine.
Prvi put cujem za ovu ideju, svaka vam cast kako ste se dosetili ::svaka cast::
 
@Farmer II
Plug je bio 757.20, stalno je gusio i setili smo se da bi to moglo da radi. Oranje je ispalo bolje nego kao se ore sojiste ili zitiste.

@sandor
I nama je prvo to bila ideja, ali je zahtevala varenje i prepravljanje. Brze nam je bilo da zakacimo grablje za IMT 533.
 
ja sam sve izorao ima skoro mesec dana
ali ostala mi je jedna tabla od 50kj koju smo uzeli na licitaciji
ali još nismo dobili rešenje pa nisam hteo da uđem u posed

imam problem sa tom parcelom
bio je kukuruz a prethodni gazda je loše iztarupirao izgleda da mu se kvario kombajn
sada je sve leglo, dole tarup nemože da dohvati, tanjirača samo nagnječi malo stabljike,
da orem ne mogu ima mnogo polegnutih stabljika a da gori neće.
ŠTA MI JE ČINITI?
Prava tanjirače mora umešati ili plug koji ima zahvat 70ili140ili210cm,peta raonika da hvata red i Bog da te vidi
 
završeno oranje kod mene: :D
dsc00917is.jpg

dsc00920wf.jpg

dsc00921k.jpg

dsc00922hq.jpg

i video:
 
Nazad
Vrh