Oranje

Takve grudve sam i ja imao i nije mi se mililo da ih slikam a traktor od bezmalo 8t je išao preko njih kao da je ferguson.Jednom rečju ŠTRAŠNO.
 
Ja sam samo jedared izasao iz traktora da izmerim dubinu oranja i kad sam video grudve izbliza vise nisam izlazio. I moj 'bicikli' od 5 tona sa zdravo sirokim gumama je isto tako skakutao kao Ferguson po tim grudvama.
 
I ja sam danas malo orao, ostalo mi 6 kj ugarenih strnjaka i ne znem ni sam sto sam ovoliko cekao... Kod nas smrzava preko noci i zbog toga mi na plugu varira dubina rada... 90% njive je poorano na 30cm, ali inace ide fino i bez ikakvih zastoja.

Gledam ove vase grude i samo se cudim...




 
Ja sam imao gdegod grudve veličine glave,prosek ko dve pesnice,al zato kad sam kod mene završio sa gruberom,pa zakačio za 108ks 2x35 regent obrtač pa 10km/h a dubina 26-28cm,šteta što nisam ni slokao ni snimao,a WS daske,sve mrvi grudve pri takvoj brzini
 
Uzorali 80kj uslužno sa plugom,ni sigurnosni šraf nije puko,i prodo ga 3dana pre završetka oranja,odneli su u četvrtak
A zečevima sam j...o kevu sa gruberom (kornjača i beli)a crnog dokrajčio u oranju-remontovan menjač zimus=metnuti zupčanici Mala Privreda,sa crnog obriso sve zubiće
 
Uh blago vama vi bar orete traktorima od pet i osam tona, a ja na rakovici od 2700kg ja se osecam posle oranja kao rodeo jahac.
 
Ja se nadam malo kisi u sledecih par dana. necemo zuriti s oranjem, svi se zale. kod nas je tek 20% poorano u ataru...
 
kod nas sve imt proizvodnja,od 539, do 560 po koji 577, zatim rusi 820, i par case-ova, i dva JD.

nemamo s cim orati, a jako je tvrdo... ima vremena, bice poorano sve...
 
Kod mene u ataru situacija sa oranjem je sledeća.Svi koji imaju traktore manje snage su poorali svoje njive dok ostala grupa koja poseduje teškaše nije ništa uradila jer ko god proba odmah zakrka do Kine i donesu plug kući u delovima čak je i jedan Belorus završio karijeru,prednji trap otišao napred da ore a zadnji ostao sa sve gazdom u sedištu.
 
Ne znam sta bi vam svima rekao vise... Svi saljete slike gruda vecih nego nogometna lopta, al pojedinci i dalje forsiraju i trgaju masineriju...

Kod nas pocelo smrzavati i da nije bilo nekiih neocekivanih sarafanja po 549, moje oranje bi bilo davnih dana zavrseno, al ovo kod vas je strasno...


Ja u takvoj situaciji nikako ne bih bio pametan sto raditi, da li ostati kod kuce ili ici pokusavati i lomiti sve redom...

jel netko pokusao podrivati umjesto oranja? Mozda da tako probate za ovu jesen?
 
Nazad
Vrh