Oranje

Odg: Oranje....

Da što kaže cicimoric dođit u BANAT pa da tu uštelujete plug da pokriva biljne ostatke , mislim malo ne izvodljivo . :cao:
 
Odg: Oranje....

Ma Kiki izvodljivo je! Da odemo na barnahat da ti pokazem? :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Oranje....

U pravu si ti mityoo ... rešio si zagonetku . Kupiš na Barnat i kraj ... :haha: :haha: :haha: Probaj ti to u Pesiru da odradiš bićeš srećan , ako ti se ne otkine plug ... :cao:
 
Odg: Oranje....

Ma znam... radio sam i tamo.... Tamo sad nice jari jecam koji je sejan u martu....u prolecnje oranje i tanjiranje...
 
Odg: Oranje....

Najverovatnije.... A trebao je biti redovan usev, nego dok je zemlja obradjena, setveni sloj je toliko isusen da jecam nije mogao da nikne, a kise nije video sve do sada.....povrsina 10kj :udri: :udri:
To je sejano u ono oranje parloga gde su "slanine" bile 3 metra dugacke.... A bitno je da se zemlja privede kulturi pa makar prve godine i neimao roda...
oranje

oranje

oranje

oranje
 
Odg: Oranje....

Ovo je da ispadneš iz traktora.Ima toga i ovde čak i ako se na jesen po lepom uradi u proleće muke oko spremanja neće setvospremač u zemlju nikako. :udri: :udri:
 
Odg: Oranje....

Ove njive nisu orane 10+ godina.....a ovo sto sam ja orao je radjeno sredinom marta...
 
Odg: Oranje....

Mićo, tebi treba barem tri godine da bi koliko-toliko priveo kulturi tu zemlju, i treba dobro da odrešiš kesu za đubrivo. Preporučujem stajnjak, i to što pre...
 
Odg: Oranje....

Mićo napiši u delu za tanjirače nešto o ovoj koja se vidi na slici.Nešto slično sam gledao neki dan kod jednog uvoznika pa me interesuje.
 
Odg: Oranje....

branko je napisao(la):
Mićo, tebi treba barem tri godine da bi koliko-toliko priveo kulturi tu zemlju, i treba dobro da odrešiš kesu za đubrivo. Preporučujem stajnjak, i to što pre...

Stajnjak u arndiranu zemlju? :nono: Pa da sledece godine nedobijem zemlju u arendu? :nono: Jednom su ne zavrnuli vec, to kod mene vise ne prolazi...
 
Odg: Oranje....

sta kazete na ovakvo oranje za sta se ovako duboko na 1 metar ore?
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=tnMBtLrvHdA[/youtube]
 
Odg: Oranje....

naravno da razumem samo me zanima za sta se tako duboko ore da nije mozda za neki vocnjak ili tako nesto?
 
Odg: Oranje....

Ajd, kad je decko vec uporan, da mu objasnimo...

Radnja ovog video-clipa se desava u nizozemskoj (holandija) i tu je velik sadrzaj gline u tlu, a pjesak im pocinje na otprilike 1.4m dubine, pa svakih 5-6 godina kad pjesak "potone" dolje, oni ga mjesaju "oranjem" na ~1.6m dubine iako se na slikama tako ne cini, pogotovo jer mala brazda zatrpava jarak od velike. Dakle, ovo nije obicno rigolovanje na koje smo naucili prilikom sadnje vocnjaka...

Ono objasnjenje s pH mi se ne cini realno, jer sam ovo moje objasnjenje dobio od covjeka kojem je to orano...

Fendt je neka posebna serija (limited edition) i sam moze vuci taj plug, al jako je spor i jako puno goriva trosi, pa je ovakav nacin rada puno isplativiji i brzi.







 
Nazad
Vrh