Oranje

Odg: Oranje....

Do prosle godine smo orali sa dva belorusa mtz 820 iz 2000 i mtz 82 iz 1995 , i potrosnja kod oba je bila slicna. Na laksim zemljistima od 15-18 lit dubina 30-35 cm, a na tezim zemljistima 20-25 lit.Nekad na tezim zemljistima nemoze ni 30 cm. Inace su plugovi bili isti 757.20.
 
Odg: Oranje....

to je prevelika potrosnja,moj belarus 82.1 u repistu nije prelazio 14 litara,a u normalnim uslovima 12 litara po jutru,ali dubina preko 30 cm.plug je fop 610 14. :D
 
Odg: Oranje....

Pa ljudi nemojte da uporedjujete banatsku i backu zemlju! Meni ursus trosi 10-12 litara po jutru u Backoj a u Banatu 16-20 litara! A plug je Leopard 3x14"
 
Odg: Oranje....

Dobro je da bar neko iz Backe zna sta je muka raditi banatsku zemlju.
 
Odg: Oranje....

KishRobert je napisao(la):
jos ce ispasti da je rus teski stedljivac. :haha:

To sam i ja pomislio. Štaviše, pomislio sam na osnovu prethodnih postova da je moj Rus totalno raštelovan i da troši ki lud. :haha:
 
Odg: Oranje....

pa Branko mogu ti reći da je i mene moj zabrinio s potrošnjom , kad svi drugi urade jutro zemlje sa 8 do 12 litara.
Ja kad kosim voćnjak potrošim više :haha: :haha:
što goriva a što :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

@ Kiraj
A sta je muka kad za svaki posao treba da prelazis skelom? Pa kad ti nesto crkne ili se pokvari... Telefoniraj kuci, pa ajd na skelu, pa cekaj skelu(vozi jednom u sat vremena)... Eto bas danas mi u Banatu pukla cev visokog pritiska, oko 11 sati(zamena traje 2 minuta), a ja sam nastavio sa drljanjem tek oko 2 popodne! I to samo zahvaljujuci slucajnosti da je ~Kiki~ bio u Adi pa mi je doneo ekspresnom brzinom rezervni deo od kuce!
 
Odg: Oranje....

Au , da je eksptresna baš i nije da sam išao nekom po smrt taj bi se sit naživeo , ali ok splet okolnosti krenem motorom nestane čorbe :udri: pa kući po traktor... :cao:
 
Odg: Oranje....

To je dodatna muka ali i to ide u penzioni staz, ako si u pio.
 
Odg: Oranje....

Imam rusa 82.1 stari tip hidraulika, sa regentom 3x14" dubina 30cm potrosim od 13-16l zavisi kakvi su uslovi. Dok 820 sa novijim tj. sa plivajucim u istim uslovima (zajedno oru) potrosi za 1-1,5l manje, a cak mogu da idem sa brzinom vise. Sa rusom u oranju jos nikada nisam pao ispod 12l po jutru!!! od kada imam imt5210 sa masejem(overum)5AH(obrtač podesen na 16") prica je sasvim drugacija. Potrosnja mi je u zimskom oranju na 30cm oko10-13l opet uslovi!!! A za psenicu tu neode vise od 8,5l
:ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

Znaci da se lakse radi nego kod nas a mnogo bolje rodi.Tako sam bar cuo.
 
Odg: Oranje....

iskopah nesto, slikano proljetos
DSC03349.jpg
 
Odg: Oranje....

jako dobro zaoravas.svaka cast,to volim vidit,a ne kad se ore,da kukuruznjak viri vani ...sa kojim plugom radis?

evo i malo mog oranja
BWqC4Qw4bE3TdXW3.jpg


1paOXVbWkZoW6kKu.jpg


j9uXO_lFUH_gRbMu.v.jpg


ryqYLhm4pvOqtcar.v.jpg


za repu,valja zabrazdit...
fFVioWp4Fxcn3TBo.v.jpg
 
Odg: Oranje....

preprezadovoljan sam sa njim.kad budem uzimao manji traktor,uzet cu i manji trobrazdni pottinger.plug je poorao neki 350-400ha,spicevi na raonicima su se tek naostrili...a kolega na olt-u
raonike mjenjo na 170ha.
kad je bio nov....takodjer ima i dosta opreme
_2mCjW1gHeK3xbMq.v.jpg
 
Odg: Oranje....

kao što se vidi na slici, nije tarupirano
a posao je odradio vogel-not euromat

nije kao tvoj potinger ali dobro služi :)
 
Odg: Oranje....

Svaka cast tim plugovima i traktoristima koji su ih nastelovali, ali nemojte zaboraviti da imate jako lepu zemlju za oranje ( vidi se na slici ). To je neizvodljivo kod mene da se tako zaore jer plug cepa ogromne komade zemlje i ti veliki komadi ne mogu nikad da pokriju kukuruzovinu kao sitna zemlja.
 
Odg: Oranje....

kod becarine je zemlja teza,a negdje i ja kod mene idem tesko sa te 4 brazde,pšogotovo di je crna zemlja
 
Nazad
Vrh