Oranje

Odg: Oranje....

To se i ja pitam: :sta:
 
Odg: Oranje....

Verovatno ljudi imaju razlog! Ja sam sve pooro i sad neznam gde da razbazim stajnjak! Do zetve nemoze da ceka a necu da ga vozim na kraj njive u gomilu!
 
Odg: Oranje....

ne kazem ja da nema razloga,ali mi je malo smesno,(znajuci kako bi ja to radio)

nikako mi nisu ljudi jasni iz temerinske opstine,kada putujem za ns,pa koliko ima samo uz put parcela da je jos uvek neuzorano?
srce me zaboli.
 
Odg: Oranje....

ko nestigne uzorati u jesen mora na prolece ali na prolece se moze orati bez problema i ako se na vreme zemlja pripremi za setvu rezultat moze biti dobar mada je najbolje uzorati u jesen i prinos najvise zavisi od toga kada je i kako je zemlja uzorana pa sto ranije oranje to bolje ali vidim da se na ovoj slici jako lepo zemljiste rasipalo pa je dovoljan jedan prohod spremacem i sejati dok jos ima vlage posto prolecno oranje brze isusi nego jesenje koje ima vece zalihe vlage :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

Ima jedan deo atara gde je peskovita zemlja i vise puta se desi da je rod bolji u prolecno oranje, uglavnom ostavljam gde je bio suncokret i ore se super moze odma da se udje sa masinom da se seje, ali ide prvo spremac. Ostalo mi je 20 jutara i uzmem prosle nedelje jos 10 jutara u zakup. A jesenas je bilo vremena za oranje kolko hoces, ali uvek ostavljam malo i za prolece.
 
Odg: Oranje....

Zanima me koliko nafte po jutru trose ovakvi Belarusi (na slici gore Boki-Vl) u oranju sa tri brazde plugom.
evo zasto pitam. komsiji su juce orali i dosao je sa punim rezervoarom, uzorao oko 6 jutara i stalo je nesto manje od 40 litara u rezervoar, jel to moguce?
A meni jedan drugi sto ore uzima 12 lit po jutru. mislim malo je pre velika razlika za isti ili slican traktor
 
Odg: Oranje....

oldtimer je napisao(la):
90 litara za MTZ na 6kj, i nije tako mnogo.To je 15 litara po jutru.Ako je bilo mokro, malo teza zemlja :D
ne devedeset nego cetrdeset :nono:
znaci po tvojoj prici 12 lit je ok.
 
Odg: Oranje....

12 lit je ok.Ja toliko uzimam za zito, i u prolece kada nekom orem, u jesen za duboko 15l/kj, ako je normalno vreme, a ako je blato-onda se dogovorim koliko potrosi, jer Rus nagura i 20+ litara /kj bez problema!

A izvini, nisam dobro procitao-mislio sam da pise da je Ostalo 40l.To za 6 kj mi je malo nesto-ali opet ne znam kakva je zemlja kod vas, i kakvo je oranje bilo!!!
 
Odg: Oranje....

pa zemlja je dobra a oranje je dubine 20- 25 cm.
jel moguce da rus u najboljim uslovima potrosi 6- 7 lit po jutru?
 
Odg: Oranje....

Po meni na 25cm dubine, nije!
_________________________________________________Post je spojen: [time]1238588047[/time]_________________________________________________
Da si rekao da je orao neki Zetor npr, pa ajd!To sam cuo , ali MTZ, nikako :nono:
Pa on potrosi 6l/kj za setvospremiranje!
 
Odg: Oranje....

nisi u pravu rus trosi u pripremi 3.5 litara moj stric ima zetora 7011 i on trosi isto toliko . a komsija ima dzondira on trosi 5 :bravo:
 
Odg: Oranje....

ma dobro, ja sam to onako pausalno napisao, u pravu si Geza, s punim rezervoarom uradi Rus oko 30 lanaca.Cisto sam uporedio oranje sa setvospremiranjem...
 
Odg: Oranje....

Belarus 820 s trobraznim trosi 8-10, a sa dvobraznim 10-13, mada jesenas kad sam poceo zimsko trosio je 10 a u decembru stiglo je i na 16 litara po jutru, bilo je suvo celu jesen nije padala kisa.
A drug sa 892 nemam pojma koliko trosi nisam ga ni pitao, mada to popodne smo izorali 9 jutara i sipo sam mu 55lit, mada je on vise orao nego ja.
 
Odg: Oranje....

Sa Belorusom 892 u oranju sa trobraznim na 28cm troši oko 9lit a u setvospremiranju sa 2.9m i 14km/h troši 3 lit i tanjiranje sa 28 diskova i pakre valjcima 4lit/jut.
 
Odg: Oranje....

Kod mene moj MTZ-892 sa 3x12" na 28-30 cm dubine troši od 16-25 l po jutru, što ovisi od uvjeta oranja.
 
Odg: Oranje....

Nikada mi Belorus nije potrošio u zimskom oranju ispod 12 lit/kj.
Za spremanje 2x prosek 5-6lit/kj.
 
Nazad
Vrh