Oranje

Evo par slika sa jucerasnjeg oranja tj. ugaranja.
2qimwqc.jpg
Nece vise slika da postavi pa se izvinjavam,neki problem sa kompom.
 
Tako sam ja jedne godine orao sa Rakovicu 60 i plugom lemind 2 brazde u jednu smolnicu. Kad ga spustim na uvrat on uvati u zemlju onda bude pretezak za traktor , kad ga izvadim i spustim , onda nece da uvati , muke zive. Srecom samo sam jedne godine patio te muke , a sledece sam orao celu njivu na 10cm dubine ito sa tegovima na plugu. Plug ni za kozu cenu nece da udje u zemlju , a traktor ga vuce sa prvu brzu. To je smolnica ista kao sto Cici ima u Banatu
 
Nema se bolje, to je olt 2x30 niski klirens. Ali zato letim 2sata i 30min hektar. Ako ima kot tebe nesto bolje sa 3 brazde javi znas da trazim a imam svasta za zemenu.
 
Tako sam ja jedne godine orao sa Rakovicu 60 i plugom lemind 2 brazde u jednu smolnicu. Kad ga spustim na uvrat on uvati u zemlju onda bude pretezak za traktor , kad ga izvadim i spustim , onda nece da uvati , muke zive. Srecom samo sam jedne godine patio te muke , a sledece sam orao celu njivu na 10cm dubine ito sa tegovima na plugu. Plug ni za kozu cenu nece da udje u zemlju , a traktor ga vuce sa prvu brzu. To je smolnica ista kao sto Cici ima u Banatu

Cicimoric nema smonice, ta zemljista su nastala na mestima gde su nekad bile sume u centralnoj Srbiji ,to su siva zemljista. Ovo sto ima cici je ritska crnica u ovom obliku kakvom je , nastala je cestim vodolezima nesto slicno kao mocvara ,samo sto je bila drugacija struktura zemljista od mocvarnog tla konkretno imala je vise gline. U ritskoj crnici smenjuju se oksidacioni i redukcioni procesi , smena bez kiseonika(kad lezi voda) i sa kiseonikom (kad ne lezi).
 
kod mene ima smonice ::jako_besan:: to je najzaguljenije za oranje, al posle ne boj se mnogo suse za kukuruz, tu najbolje podnosi
 
Evo i od mene,mozda nije bas po P.S. ustelovanost,al' ja sam prezadovoljan kako sam uzorao drzavnu zemlju koja,ko zna kada je radjena kako treba!
photo0072.jpg

photo0071.jpg
 
Nazad
Vrh