Oranje

Odg: Oranje....

ee vidi ..... treba izabrati plug.. jel to tvoj vogel:haha: plug je sve kod mene kad sam ga razradjivao vukao sam 3x30 i jedva je isao... ali kad sam kupio kvenerlanda novog tj. licencu kvenerlanda ima daske kvenerlandove i telo od vogela ali nema pretpluznjake...odma skoro duplo manje opterecenosti...kontas...... ja sam orao u ritu sa vogelom 3 brazde 6,5 ne sat prosle godine...a sad sa ovim 4 brazde mogi i 8 na sat do 8.4 .... a kad garim idem 9,5 na sat... rus je to... stvar je u plugu kao i 82 kod mene su vukli 2brazde kod nisamo kupili uzele koji prosto plivaju kroz zemlju i ide 82 sa 3 brazde kao lud
 
Odg: Oranje....

U Vajštanskom ritu kolega ako hoće da poore kako treba ,sa u Uzelom prevtačem i rusom 105 ks mora da skine jedu glavu tj. ore sa dve brazde, ti imaš laku zemlju i očigledno neznaš šta je muka
 
Odg: Oranje....

ALEKSA. je napisao(la):
ee vidi ..... treba izabrati plug.. jel to tvoj vogel:haha: plug je sve kod mene kad sam ga razradjivao vukao sam 3x30 i jedva je isao... ali kad sam kupio kvenerlanda novog tj. licencu kvenerlanda ima daske kvenerlandove i telo od vogela ali nema pretpluznjake...odma skoro duplo manje opterecenosti...kontas...... ja sam orao u ritu sa vogelom 3 brazde 6,5 ne sat prosle godine...a sad sa ovim 4 brazde mogi i 8 na sat do 8.4 .... a kad garim idem 9,5 na sat... rus je to... stvar je u plugu kao i 82 kod mene su vukli 2brazde kod nisamo kupili uzele koji prosto plivaju kroz zemlju i ide 82 sa 3 brazde kao lud
Moj plug je Kverneland LI 100, sa daskama br. 8 koje se najlakse vuku.
 
Odg: Oranje....

Ja sam uzeo od kolege dvobrazni "divlje svinjče"-ima li neko iskustva sa tim plugovima i zna li se ko je proizvođač
 
Odg: Oranje....

Pa ti bi onda mogao sa tvojim da vučeš 4 glave, jest da mu ne bi bilo lako, al išao bi...
 
Odg: Oranje....

Bogami imam ja terena de bi mtz 82 i sa jednom brazdom imamo muke
Post je spojen: [time]1300807887[/time]
_________________________________________________
Kaze meni jedan poznanik ima casse magnum 345 ks i 5 glava plug i dok nisu uzeli taj tarktor nisu orali valjano a ja ga gledam i mislimse a sta ja da kazem
 
Odg: Oranje....

isidor je napisao(la):
Bogami imam ja terena de bi mtz 82 i sa jednom brazdom imamo muke
Post je spojen: [time]1300786287[/time]
_________________________________________________
Kaze meni jedan poznanik ima casse magnum 345 ks i 5 glava plug i dok nisu uzeli taj tarktor nisu orali valjano a ja ga gledam i mislimse a sta ja da kazem
Jel ovo sigurno , pa to je 69 skoro 70 konja po 1 glavi ili pluznom telu , bogami "ljuti kamen" , ako je tako... :udri: :udri: :udri:
 
Odg: Oranje....

Ima li u takvom oranju neku ulogu rešetkasti valjak na prednjoj hidraulici ? :sta:
 
Na mom kraju nema ništa od oranja, par ljudi je pokušalo pa je bilo i krivljenja plugova, zemlja je kao beton. Bez jedne sedmice dobre kiše nema ništa od sjetve.
 
Ja sam danas isao da ugarim jednu parcelu i ide lepo,malo je dzombasto i ide se sporije,ali me zeza to sto nece plug plitko da ide.Cim ga poplicim,on se kosi,jedna brazda hvata vise,jedna manje i sve razrovano bude.A na 25-30 cm dubine ide super,lepo prevrce i slaze.Sta to moze da bude?
 
Nazad
Vrh