Oranje

Odg: Oranje....

evo nešto od mene

dsc00452t.jpg

dsc00453r.jpg


[YouTube]http://www.youtube.com/watch?v=5Xmf7fyklBs[/YouTube]
 
Odg: Oranje....

Da ti kažem iskreno,neznam ni ja zašto me tako vuče,kako god da ga naštelam,uvijek ga baca u desnu stranu,a sa 16 colnim plugom ne,ide normalno...
A dok ovaj plug prikopčam za drugi traktor,isto ide normalno...
Jednostavno si taj traktor i taj plug nepašu,nezz kako bi to objasnio... Ali bila je viša sila u pitanju pa sam morao ič orat sa tom kombinacijom,hehe
 
Odg: Oranje....

vuce ti zato sto ti je linija otpora pomerena u desnu stranu drugim recima preuzak ti plug za taj traktor
 
Odg: Oranje....

Da,to je i moje mišljenje,premali plug za taj traktor,al zato sam si ja nabavio veči :D
Ali što je meni zanimljivo,imam traktor iste snage,koji je još širi odozada,i taj plug ga ne baca,meni jako zanimljivo...
 
Odg: Oranje....

Treba,i imam ga.
Ali nisam išao sa njim,jer tvrda je zemlja,ore se jako teško,još kukuružnjak i gnoj...
Bojao sam se da traktor nebi sad išao sa tim plugom,ili to nebi napravio kako se spada...
Evo kako to izgleda:
 
Odg: Oranje....

Kosa vuča itekako može da dodatno optereti traktor, možda čak i više nego što bi to uradio veći plug koji se vuče bez kose vuče. Baš zbog toga ja ne bih izdržao da ne probam i taj veći plug. :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

15eeli9.jpg
ja sam orao od septembra do februara po kisi,snegu i ledu!!
3179p5d.jpg
a bilo je i ovoga...
Post je spojen: [time]1300636848[/time]
_________________________________________________
2gxpr8g.jpg
p://i51.tinypic.com/2gxpr8g.jpg[/IMG] mucili smo se............. :spavam: ali ide ruja......
Post je spojen: [time]1300658527[/time]
_________________________________________________
2gxpr8g.jpg

Post je spojen: [time]1300680258[/time]
_________________________________________________
imam i steyr bez predn
x6lu8j.jpg
je vuce 65 ks..... orao sam sa njim 3 brazde...
359wvnm.jpg

Post je spojen: [time]1300702073[/time]
_________________________________________________
MOMOSARIC je napisao(la):
Ove godine se definitivno najbolje oralo u Januaru
jeste ja sam najvise uzorao u januaru...lepo smrzlo sneg pao i ide kao raketa rus...
Post je spojen: [time]1300723841[/time]
_________________________________________________
milos bota je napisao(la):
MOMOSARIC je napisao(la):
Kojom to brzinom oreš? (jel to mf3080)

4 b kornjača,da to je 3080,to je orano za zob
al to je oko 5,6,7 na sat mlao je sporo
 
Odg: Oranje....

Vidim da radiš sa četiri glave ,a kod mene su se na takvim traktorima ove godine skidale i treće.
 
Odg: Oranje....

milos bota je napisao(la):
MOMOSARIC je napisao(la):
Kojom to brzinom oreš? (jel to mf3080)

4 b kornjača,da to je 3080,to je orano za zob
al to je oko 5,6,7 na sat mlao je sporo
[/quote]







Neznam dali si si ikad radio zemlu oko Bača i Malog Bača,verovatno nisi,lako je rusu na dobroj zemlji oko Gajdobre i Čelareva gde je prva klasa,dođi malo kodmeme u ove slatine
 
Odg: Oranje....

nema veze... te slike su sa dobr zemlje ali ja sam orao i u ritu ...po vodi kako oces.... ide ruja ..kod nas new holland tm 140ks vukao 3 brazde..... ja sam bio skinuo 4 ali jako se lose pokazao sa 3 brazde... trosio je 25 litara po jutru ovako sam mu vratio 4 i pici najvise trosi 15 po jutru.. a u lepom i 12 do 13..... rus je masina
Post je spojen: [time]1300734278[/time]
_________________________________________________
milos bota je napisao(la):
milos bota je napisao(la):
MOMOSARIC je napisao(la):
Kojom to brzinom oreš? (jel to mf3080)

4 b kornjača,da to je 3080,to je orano za zob
al to je oko 5,6,7 na sat mlao je sporo
milos bota je napisao(la):
MOMOSARIC je napisao(la):
Kojom to brzinom oreš? (jel to mf3080)

4 b kornjača,da to je 3080,to je orano za zob
al to je oko 5,6,7 na sat mlao je sporo
[/quote]







Neznam dali si si ikad radio zemlu oko Bača i Malog Bača,verovatno nisi,lako je rusu na dobroj zemlji oko Gajdobre i Čelareva gde je prva klasa,dođi malo kodmeme u ove slatine
[/quote] pa ja imam najgore slatine u mom kraju orao sam ih kroz vodu.... preko kolena...
 
Odg: Oranje....

E majstore moj, banatska je ovo zemlja, ima parcela gde je vukao jedva i 3x30 cm, o cetvrtoj brazdi ni ne razmisljam.
 
Nazad
Vrh