Oranje

Odg: Oranje....

diklofen je napisao(la):
Ja sam bio noćas u 3 i zaglavio sam tj. potonuo već u 3:15.Ruja 1221 nije mogao da me makne pa smo zvali još jednog.4 sajli i jedan lanac i jedva.
Do proleća ne idem ni da me sam đavo tera.
Slike su loše jer na njivu nosim radni telefon,a ne paradni.Ko razume shvatiće.
Koliko ti je jos ostalo za oranje?
 
Odg: Oranje....

4ha tog strnjišta.Kasno sam uzeo tu parcelu ,već počele kiše.Valjda će se do setve odraditi :sta:
 
Odg: Oranje....

Ma ore vrlo lepo ali je jednostavno propao_Otsekao sam tu 1/5 njive i orao ostale 4/5.Kad je i tamo na par mesta počeo da propada digao sam sidro i otišao kući.Biće valjda toplijih dana :haha:
 
Odg: Oranje....

Danas orana detelina, pre podne, oko 10 sati i bas me cudi da je islo bez problema, cak se i zemlja poprilicno rasipala :D.
 
Odg: Oranje....

miroslav k je napisao(la):
i ja danas orao dok se negde do 9h posle nije islo. inace oranje je extra naspram kako se oralo najesen, 4 brazde ko iz sale na 25-27cm

1zdq1ed.jpg


eb3mfa.jpg
e ori ti u ritu sa 4 brazde
 
Odg: Oranje....

zzivica je napisao(la):
miroslav k je napisao(la):
i ja danas orao dok se negde do 9h posle nije islo. inace oranje je extra naspram kako se oralo najesen, 4 brazde ko iz sale na 25-27cm
e ori ti u ritu sa 4 brazde

Zašto bi orao u ritu?
Ne vidim razloga zašto stavljate takve komentare,ako čovjek ima laganiju zemlju i traktor ore s 4br šta njega briga kakva je zemlja u ritu ili gdje drugdje ako on nema tamo zemlje...
Svaki čovjek zna kakvu zemlju ima i kako agregatirati stroj s obzirom na uslove..
 
Odg: Oranje....

hurli xa86 je napisao(la):
zzivica je napisao(la):
miroslav k je napisao(la):
i ja danas orao dok se negde do 9h posle nije islo. inace oranje je extra naspram kako se oralo najesen, 4 brazde ko iz sale na 25-27cm
e ori ti u ritu sa 4 brazde

Zašto bi orao u ritu?
Ne vidim razloga zašto stavljate takve komentare,ako čovjek ima laganiju zemlju i traktor ore s 4br šta njega briga kakva je zemlja u ritu ili gdje drugdje ako on nema tamo zemlje...
Svaki čovjek zna kakvu zemlju ima i kako agregatirati stroj s obzirom na uslove..
Mozda mu zao sto case nemoze 3 kod njega... :sta: :D
 
Odg: Oranje....

Orao sam juče drugaru pacelu koja nije orana od poplave 2005.Samo je tanjrana pre setvi.Nigde nije tonulo iako je voda ležala na njivi ali se teško uzoralo i to jedva na nekih 20-22cm. ::lose::
 
Odg: Oranje....

Ma ja mu više ne prolazim ni sa prikolicom.Da sam znao da je tako ne bi mu ni orao. :haha:
 
Odg: Oranje....

miroslav k je napisao(la):
@peter
pa dosad sam sa 577 isao sa istim tim plugom samo sto nije bila stavljena 4 glava, pa svi znaju da kod nas je laksa zemlja.
Mislio sam na zzivicu...
Inace miroslave jako lepo oranje :D
 
Odg: Oranje....

Ako covek istanjira to oranje kad proprne malo za koji dan, moze da bude dosta bolje nego da ostavi ovako i kocka se sa vremenom. Ja razmisljam da probam da gruberisem ovo sto sam poslednje orao...

Izvinjavam se za :off_topic:
 
Nazad
Vrh