Oranje

Odg: Oranje....

Ljudi, koje su najšire gume koje mogu da "stanu" u brazdu koju pravi 2x12" plug sa pretplužnjacima?

Gledao sam sad neke snimke na youtube i vidim ljudi oru sa onim ogromnim traktorima sa gumama širokim po 70-75cm a vuku plugove od npr 4x40cm ili 4x50cm, i nekako mi ne djeluje da gaze oranje. Jbmga, nigdje nije snimljen taj detalj, kako zadnja guma stoji u brazdi: dal gazi dio oranja, dal unutrašnja ivica ide do samog oranja, a vanjska je "vani" (van brazde), tj. dal guma ide preko ivice gdje je zemlja odrezana plugom. Gume im mnogo široke, a brazde solidno uze od njih.

Pitam to jer sam gledao jednog IHC 856XL, nazad ima gume (dosta dobre, nekih 80%) od 50-55cm širine čini mi se (šire si od 18-ki), a traktor mi se pravo svidja.
 
Odg: Oranje....

@Miladin moje skromno misljenje je uvezi toga da kad ores dublje automatski i sporije ide traktor , i neodbaci dalje i zato se urusava.Inace i pero mnogo pomaze :ppozdrav:
Post je spojen: [time]среда, 02. фебруар 2011. 01:04:44 CST[/time]
_________________________________________________
evo i mi zavrsili oranje za soju :D

2yv6kn4.jpg


2j4y5w2.jpg


2znwk9d.jpg


1zv7ho5.jpg


500fhw.jpg
 
Odg: Oranje....

ZRENJANINAC je napisao(la):
pravo oranje sa pravom mašinom :D ::namigivanje::
A dobro to sad kad si i ti jedan od Claas-ovaca..... :haha: :haha: salim se nije lose zobzirom na uslove

amac86rs je napisao(la):
koliki je zahvat pluga
Zahvat je smanjen na najmanji moguci jer je traktor Claas Atles 946 od 260 ks u ovoj , da kazem dota tezoj zemlji nego gde mnogo cesce ore , isao ma isto solidno nekih 8-9 km/h , sa 6x30 ali posto je zahvat "vario" podesen je na nekih 2m ukupnog zahvata tako da mu je to bilo solidno sa dubinom od 23-25cm , eto toliko... :ppozdrav: :cao:
 
Odg: Oranje....

ja sa JD 6920 vucem 4*40 u ne jako teskim zemljama a u lakim 4*45 u istim uslovima tako da class malo posustaje...ali ako gresim nek me ispravi neko bez uvrede za Class-ovce :D
 
Odg: Oranje....

nikola94 je napisao(la):
ja sa JD 6920 vucem 4*40 u ne jako teskim zemljama a u lakim 4*45 u istim uslovima tako da class malo posustaje...ali ako gresim nek me ispravi neko bez uvrede za Class-ovce :D
Prvo nije mi jasno sta je NE JAKO TESKO a sta LAKA zemlja.......... :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
pa onda da komentarisem nesto i koja je razlika molim te u 4x40 i 4x45 ...20cm mnogo mu znaci koja god da je zemlja........... :haha: :haha: :haha: :cao:
 
Odg: Oranje....

naucno je dokazano da se najlakse ore sa zahvatom od 30 cm,posle sto veci zahvat plug ima sve vise raste otpor.ali to kod mene nevazi.zakacio ja za 577 oltov plug 2x25 a on jedva moze 20cm a 2x35 vuce na istu parcelu isti dan duplo lakse
 
Odg: Oranje....

zzivica je napisao(la):
naucno je dokazano da se najlakse ore sa zahvatom od 30 cm,posle sto veci zahvat plug ima sve vise raste otpor.ali to kod mene nevazi.zakacio ja za 577 oltov plug 2x25 a on jedva moze 20cm a 2x35 vuce na istu parcelu isti dan duplo lakse
I ti si mi kolega jako interesantan sa svojim izlaganjem , ali dobro , nadam se da nece da me admini uzmu na zub jednostavno tako su se stvari odigrale..... :cao:
 
Odg: Oranje....

da to je bilo pre 8 godina,kacim ja taj mali plug i mislim se al ce sad 577 da ore ima da leti po njivi,lagana zuta zemlja plodna da bacis dugmo rodio bi kaput,misim se ima da peva u drugoj brzoj kad oces malo,jedva je orao 1 brzom posle otisao kuci uzeo drugi plug i da vidis kako ore 2 brzom na 35 cm baco moj na 40 celzijusovih samo se prasi.al sam ga sredio napolju bilo toplo nije ladio imao vecu temperaturu i izgorim diftung na glavi motora,al sam orao taj dan za sve pare,druga brza i gas na 35 cm i ide.
Post je spojen: [time]1296691753[/time]
_________________________________________________
samo kad se setim sta je prezivela sedmica.secam se da je bilo leto,zega 40 stepeni nema daska vetra pa prasina nestigne da se slegne kad izadjem na drugi kraj njive,i uspevao sam da stim oranjem na 35cm ocistim njivu od sirka,uzorao ja tu njivu i prebacujem se na sledecu kad cujem da nesto trokira cufka na usisni filter,a ja nisam mao pojima sta je to sa 577,i ja ajd kuci,sto ja blize kuci ona sve vise dimi i sve teze samu sebe vuce,podigla temperaturu vecu nego kad sam orao i to necu nikad zaboraviti.
 
Odg: Oranje....

IMT-550 je napisao(la):
nikola94 je napisao(la):
ja sa JD 6920 vucem 4*40 u ne jako teskim zemljama a u lakim 4*45 u istim uslovima tako da class malo posustaje...ali ako gresim nek me ispravi neko bez uvrede za Class-ovce :D
Prvo nije mi jasno sta je NE JAKO TESKO a sta LAKA zemlja.......... :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
pa onda da komentarisem nesto i koja je razlika molim te u 4x40 i 4x45 ...20cm mnogo mu znaci koja god da je zemlja........... :haha: :haha: :haha: :cao:
....nije isto orati u teskim zemljama (rit) i peskovitim zemljama... :nono: :nono: :cao: :cao:
 
Odg: Oranje....

nikola94 je napisao(la):
IMT-550 je napisao(la):
nikola94 je napisao(la):
ja sa JD 6920 vucem 4*40 u ne jako teskim zemljama a u lakim 4*45 u istim uslovima tako da class malo posustaje...ali ako gresim nek me ispravi neko bez uvrede za Class-ovce :D
Prvo nije mi jasno sta je NE JAKO TESKO a sta LAKA zemlja.......... :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
pa onda da komentarisem nesto i koja je razlika molim te u 4x40 i 4x45 ...20cm mnogo mu znaci koja god da je zemlja........... :haha: :haha: :haha: :cao:
....nije isto orati u teskim zemljama (rit) i peskovitim zemljama... :nono: :nono: :cao: :cao:
Druze ti si napisao "NE JAKO TESKIM" pazi nisi napisao u ritu , nemoj sad da obrces stvari , malo mi licis na Sojica on tako oce da kaze "Pa to sam kaz'o"... nemoj ja mislim da me razumes... izvinajvam se za off... :udri: :udri: :udri:
 
Odg: Oranje....

Niko neće da mi odgovori na pitanje...

Našao sam jedan fin video sa podešavanjem pluga sa 5 brazdi.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iItk5NOxDKs&feature=related[/youtube]
 
Odg: Oranje....

pogledao sam......imam vise primedbi:

1. zamja jakoooo laka zato moze plug od pet brazdi

2. dubina na kojima preporucuje oranje je 7-9 inca , negde oko 20 cm .... nije nesto duboko oranje

3. nesvidje mi se obrtac, na svakoj okretnini je morao da zatvori plug da bi mogao da okrene pluzna tele inace bi traktor mozda prevrnuo, pa okreni onda otvori i nazad u brazdu

4. voleo bih da vidim kako bi se masina pokazala, na nasim dobro ugazenim zemjama i da zaorava kukuruzovinu
 
Odg: Oranje....

Znam, i meni se oranje uopšte ne svidja, jako plitko a zemlja je kao pijesak, al ima par dobrih primjedbi.

Postavio sam gore pitanje o gumama, koja je najveca sirina guma koja pasuje u 12" brazdu? Gledao sam na dosta videa ogromne traktora sa veoma sirokim gumama (preko 50cm) kako oru sa brazadama od 16", a ne čini mi se da mnogo gaze.
 
Odg: Oranje....

@zombie , nemoj da te brine širina guma , gledao sam uživo kako oru normalnim plugovima sa jako širokim gumama i nema problema ,zgazi se manji dio brazde (niži) ali to se zagrne i ne primjećuje se.šire gume su bolje manje ugažavaju
 
Nazad
Vrh