Oranje

Odg: Oranje....

MOMOSARIC je napisao(la):
@zombie , nemoj da te brine širina guma , gledao sam uživo kako oru normalnim plugovima sa jako širokim gumama i nema problema ,zgazi se manji dio brazde (niži) ali to se zagrne i ne primjećuje se.šire gume su bolje manje ugažavaju

Hvala na odgovoru, i mislio sam da je tako nešto u pitanju. Nazalost, IHC 856XL o kojem sam se toliko raspitivao je prodat...jbga :(
 
Odg: Oranje....

Ja nisam orao ,zbog ranije rečenih problema sa naftom, ali Vam mogu reći da se većina parcela koja se orala u prethodna dva dana super rasula tj. uradila.Za neke parcele nisam mogao da verujem kako su se lepo odradile.
 
Odg: Oranje....

Ma ja na priče po pijaci nisam verovao dok danas nisam video par oranja.Sneg je nekih 10-15cm i ispod je steglo tek 2-3cm.Tamo gde leži voda dignu plug i ladno pređu da ne potonu ili zagleve.Ima oranja koja su lepša nego moja jesenja. :sta:
 
Odg: Oranje....

ja sam orao ovih dana jos i odustao jer se zemlja smrzla i 10cm pa pucaju srafovi na plugu,sad cu sacekati jos do ponedeljka pa onda cu nastaviti kad zemlja malo popusti i temperatura se digne.
 
Odg: Oranje....

steve73 je napisao(la):
3. nesvidje mi se obrtac, na svakoj okretnini je morao da zatvori plug da bi mogao da okrene pluzna tele inace bi traktor mozda prevrnuo, pa okreni onda otvori i nazad u brazdu

Na tom plugu postoji jedan ventil na cilindru koji ako prebacis ne moras sa posebnom komandom da skupljas i siris zahvat pluga, nego samo povuces rucicu za okretanje i on ti skupi plug okrene i posle rassiri zahvat na prethodnu poziciju. Kada je skupljen na 30 cm mnogo manje cima traktor nego kada je na 50 cm. A plugovi od 5-6 brazdi ne bi mogli da se okrenu kada su otvoreni na 50 cm jer bi se plug tokom okretanja sudario sa zemljom.
 
Odg: Oranje....

cicimoric je napisao(la):
steve73 je napisao(la):
3. nesvidje mi se obrtac, na svakoj okretnini je morao da zatvori plug da bi mogao da okrene pluzna tele inace bi traktor mozda prevrnuo, pa okreni onda otvori i nazad u brazdu

Na tom plugu postoji jedan ventil na cilindru koji ako prebacis ne moras sa posebnom komandom da skupljas i siris zahvat pluga, nego samo povuces rucicu za okretanje i on ti skupi plug okrene i posle rassiri zahvat na prethodnu poziciju. Kada je skupljen na 30 cm mnogo manje cima traktor nego kada je na 50 cm. A plugovi od 5-6 brazdi ne bi mogli da se okrenu kada su otvoreni na 50 cm jer bi se plug tokom okretanja sudario sa zemljom.

sve u svemu ne svidja mi se, pogotovo kad bolje pogledas, samo dobra reklama za firestone gume, na takvim njivama moglo bi se orati sa bilokakvim plugovima .....makar sa ....ali da ne pravim nikome reklamu
 
Odg: Oranje....

Da razumijes sta pricaju, covjek je svjetski prvak u oranju obrtacem i polako ore da se vidi kako to "zapravo" treba izgledati... naravno da je reklama za gume i da ce se traktor i plug prikazati u najboljem izdanju, a ne na nekoj ritskoj crnici.

Da je malo vise dao gasa oralo bi se odlicno a sto se dubine oranja tice, vani NITKO ne ore dublje od 20-25cm MAX, jedino talijani "glume budale" pa oru 40cm duboko...

Rekordni prinosi se ostvaruju samo pravilnom agrotehnikom a ne dubinom oranja.
 
Odg: Oranje....

Gospodin je i rekao da za krompir mislim i repu trba oko 12 do 14 coli. To vazi kod nas, nije svaki usev zahtevan za dubinu oranja vec svu ostalu agrotehniku. A sto se tice italijana oni su uvek posebni ali vise zbog prestiza a ne zbog rezultata.
 
Odg: Oranje....

diklofen je napisao(la):
Ma ja na priče po pijaci nisam verovao dok danas nisam video par oranja.Sneg je nekih 10-15cm i ispod je steglo tek 2-3cm.Tamo gde leži voda dignu plug i ladno pređu da ne potonu ili zagleve.Ima oranja koja su lepša nego moja jesenja. :sta:
Ja sam oranje završio 28. januara i mislim da je bolje izmrzlo nego ono što sam orao u decembru, a gde voda leži orao sam i to i uopšte ne propada. Valda je voda sabila zamlju jedino je blato na početku i na izlazu iz vode.Ova oranja što su pod snegom nisu toliko smrzla.
 
Odg: Oranje....

Večeras lepo steže tako da noćas idem da orem.Valjda će se moći nešto odraditi. :sta:
 
Odg: Oranje....

ja cu probati sutra izaci i zavrsiti oranje jos sto mi je ostalo,treba malo da se prosusi da nebi klizalo i moglo se duboko orati,jer ja nikad ne orem ispod 25cm,uvek idem na 30 35cm :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

Mi smo sinoc tj. jutros orali i idemo i veceras. Ovako izgleda oranje NE tarupiranog kukuruzista:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oQWLZEb5oKk[/youtube]
 
Odg: Oranje....

i ja danas orao dok se negde do 9h posle nije islo. inace oranje je extra naspram kako se oralo najesen, 4 brazde ko iz sale na 25-27cm

1zdq1ed.jpg


eb3mfa.jpg
 
Odg: Oranje....

Da vidis tek kako je islo tesko na ovoj parceli jutros sto smo orali. Dubina je zadovoljavajuca, oko 25cm ali se zato traktori tegle kao zvake-kao testo da smo orali. Bitno je da smo zavrsili sta smo naumili, ostaje mi samo jos da izvucem stajnjak na jednu parcelu i da zaorem i ja sam gotov sa oranjem za ovu sezonu.. :D
 
Odg: Oranje....

Ja sam bio noćas u 3 i zaglavio sam tj. potonuo već u 3:15.Ruja 1221 nije mogao da me makne pa smo zvali još jednog.4 sajli i jedan lanac i jedva.
Do proleća ne idem ni da me sam đavo tera.
2hzpidv.jpg

27xp20h.jpg

345csvc.jpg

Slike su loše jer na njivu nosim radni telefon,a ne paradni.Ko razume shvatiće.
 
Nazad
Vrh