Oranje

Nisam znao ovo za uljanu repicu,ali znam da suncokret,tj njegovi zetveni ostaci,mislim delovi lista da su u pitanju,ali nebitno ..uglavnom mogu takodje negativno uticati na klijanje,nicanje psenice,i mislim bokorenje takodje.Uglavnom pocetne faze,posle rasti i razvija se normalno,ali je moguce da bude smanjen prinos.
 
poprilocno prasi
dkseY9b.jpeg
BskdsCn.jpeg
 
Pa prasi, koliko je bilo lepo vreme i imalo je vlage idealno za oranje ko do sad nije izorao ne treba ni da ore, de si zvrndo do sad :rolleyes:
 
završili danas sa zimskom brazdom..ove godine od poslova u polju ostalo još redovno trovanje miševa
jedan dio jedne parcele sam i zatvorio odmah brazdu sa teskom drljačom...jer sam primjetio vec par puta zadnjih godina gdje sam tako zatvorio odmah u jesen brazdu i u cca 2mj kad sijem zob i idem još jednom tu uvijek bude najviše vlage..pa sam se sad odlučio za jedan ogled sto se tice zatvranja brazde/vlage još odmah u jesen/zimu pa da vidimo na istoj parceli jedno pored drugog, di ce biti vise vlage za proljetnu sjetvu...
 
završili danas sa zimskom brazdom..ove godine od poslova u polju ostalo još redovno trovanje miševa
jedan dio jedne parcele sam i zatvorio odmah brazdu sa teskom drljačom...jer sam primjetio vec par puta zadnjih godina gdje sam tako zatvorio odmah u jesen brazdu i u cca 2mj kad sijem zob i idem još jednom tu uvijek bude najviše vlage..pa sam se sad odlučio za jedan ogled sto se tice zatvranja brazde/vlage još odmah u jesen/zimu pa da vidimo na istoj parceli jedno pored drugog, di ce biti vise vlage za proljetnu sjetvu...
Definicija za zatvaranje zimske brazde (dubokog oranja): zimska brazda se zatvara kada se steknu uslovi (u smislu vlage (za normalna oranja)).
 
1 daska orogledala danas primetio, dogodine mora nova. 😁
@ljusha Pravac odlican,sve odorano do lenije.
Konacno sam izvadio mesjasa kog je tata godinama cesao danas sam isao da ga nadjem konacno,ima sigurno 50ak cm.
Sudarov manganski spic ne pozna se,raonik kaput.
Nije mu nista,ja bih to malko recnuo flexom i ispravio ga pa onda zavavario sa co2 i islo bi jos godinama 8-)
 
Да вам пошаљем који камен да оштрите раонике.
Кварц, кад удари раоник само севају варнице. Иначе у овом делу га нема, само мало даље има га у свим облицима и величинама.
f28cc8058aaa2d93da39493df6747bea.jpg


Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh