Oranje

U drugoj njivi je otac zakačio plugom za beton onaj što se izlijeva oko betonske bandere, naravno on se odmakao od bandere metar metar ipo i išao skroz polako ali opet je zakačio za beton jer nije mogao da vidi.
A u ovoj njivi gdje sam snimao nema sekunde kamena niti šta drugo, zato dole idem trećom a odozdo drugom.
 
Kamen ili zila
Kod mene ima kamenja i stijeni, pre sa imt plugom smo krivili raonike jako cesto
Sad sa Vogelom koji ima sigurnosni saraf nema problema ali opet treba pazljivo ici
 
Gde znam da je rizik tu orem sa malim traktorom da bih sacuvao plug...
Ako je situacija da mora veci traktor onda iskljucena prednja vuca, bez blokade i mrtvi ler, cim zapne malo gasi se motor.
Nema sanse da bude loma.
Predhodno sam lomio plug dok nisam shvatio da nesto mora polako i osecajno

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ti plugovi gde se iskrivi ram a ne slomi se sraf osigurac su realno sr... tesko.Isto sam prolazio sa Olt plugom,nekoliko puta sam mu lomio deo grede prve brazde, ili kako se vec zove,jer pametni ljudi nisu ga konstruisali dobri,sraf osigurac se samo zove tako a nikad nije pukao lol ...glupost teska.Ovaj plug na prethodnoj strani moze da se vrati u normalno stanje ali ima puno posla,a da je lepo samo pukao osigurac mogao je na njivi sve u roku od par minuta zavrsiti i nastavi dalje.Ili cak i raonik da je pukao,ko ga jeb...bar ja uvek nosim jedan raonik u kabini kad god je plug zakacen za traktor,i to se menja za par minuta.
Isto vazi i za podrivace,grubere i slicno,jeb... masinu kad sraf osigurac ne radi svoj posao i umesto par stotina dinara napravis stetu ogromnu....
 
Dobio sam 4.5kj državne zemlje na konto svinja. Da li orati sve identično kao zimska brazda ili bi trebalo nešto drugačije?


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
@BARBULA Kako nema,svaki plug ima osigurac,onaj tanji sraf, ?.Kod mene na Olt je cesto i on pucao,ne kazem,nije uvek ram pluga stradao ,samo par puta :rolleyes:.
 
I ja mislim da će biti poprilično dobro, samo da uspem da uzorem to do kiše :D
Regularna dubina da bude?
Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Gde znam da je rizik tu orem sa malim traktorom da bih sacuvao plug...
Ako je situacija da mora veci traktor onda iskljucena prednja vuca, bez blokade i mrtvi ler, cim zapne malo gasi se motor.
Nema sanse da bude loma.
Predhodno sam lomio plug dok nisam shvatio da nesto mora polako i osecajno

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Mislis da moze da vuce na mrtvom leru??
 
@p4vle
Sve isto po meni, ne vidim sta bi trebalo menjati, oranje je oranje...
Ja imam jos jednu parcelu i gotovo.

Coci, na malim obrtajima, kad krenes u brazdi, vratis gas toliko da zivi motor samo.
Prvi put kad budes orao neki kamenjar ako budes hteo da sacuvas plug, skontaces

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
@BARBULA Kako nema,svaki plug ima osigurac,onaj tanji sraf, ?.Kod mene na Olt je cesto i on pucao,ne kazem,nije uvek ram pluga stradao ,samo par puta :rolleyes:.
Odakle imt plugu osiguraci, oba srafa su iste debljine a i kad bi pukao jedan sraf nosac brazde nebi imao gde da se okrene jer je gornji kraj pasent sa gredom i opet bi se iskrivio
 
Orao u subotu, imt 539 i imt 756 + teška, vlažna smonica, trebalo mi je 5 sati za 40 ari, 3. spora na 1400 obrtaja. Mnogo proklizavanja, 15-20 cm dubine. Boli me sve živo i danas, mučenje mašine i traktoriste i velika potrošnja nafte. Dosta je lakše i brže kad je suvlja zemlja, ali je potreban jači traktor za ovu našu zemlju.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh