Oranje

Odg: Oranje....

U Bezdanskom ataru ne verujem da li je uzorano 20% od ukupnih povrsina za oranje. Ja sam ove godine sam sa jednim traktorom i dve brazde uzorao do sada po ovim uslovima koji su katastrofalni 83 jutra orem po 10,12 sati na dan i smrzavam se ali me niko nista ne pita niti se ja zalim. Volim to da radim ihocu da radim. A ostali u selu koji imaju traktore sa grejanjem i klima uredjaima nema ih nigde a na licitaciji koja ce biti ovih dana planiraju da uzmu hektare i hektare zemlje u arendu a ni ovo sto imaju pored 10 traktora nisu u stanju da urade. Imam jos 18 jutara da uzorem usluga i to ce za koji dan ako Bog da biti gotovo.
 
Odg: Oranje....

Pa uzeće Vam Matijević zemlju u dogovoru sa većim gazdama pa će biti manje za oranje. ::lose::
 
Odg: Oranje....

Pa on vec radi svu drzavnu zemlju u k.o. Bezdan tako da je sada oduzeto od njega i podelice se nama a resto ce on nastaviti da radi. Inace tu kolicinu sto je drzavna zemlja on je nije obradio.
 
Odg: Oranje....

stiv je napisao(la):
To je opravdano opravdanje :D ali moraš priznati....da ima i ovo što sam rekao....... ::novac::
U pravu si .da se poljoprivreda neradi 365 dana i da je svaka godina po nečemu specifična.Nisam orao noću još od 2000-dite ,tada je do božića bilo suvo i nije moglo da se ore .Ozbiljna kiša je pala oko nove godine,noću je mraz stezao a danju je popuštao pa je moglo da se ore samo noću.Tada smo orali sa dva MTZ i do Srpske nove godine je sve bilo uzorano . Što se tiče samog rada , ja u oranju provedem 6-7 sati pa kući.
 
Odg: Oranje....

ja kad bi orao 6-7 sati jos nebi zavrsio,radim trenutno 130kj,gotovo je bilo do 3.12. a orao sam i po 18 sati dnevno 3-4 dana uzastopno,ove godine takva tura zbog vremenskih uslova tako da je se morao iskoristiti svaki minut jer ja volim da zavrsim na vreme(ako se to moze tako nazvati ove godine)
 
Odg: Oranje....

E pa ja sam sinoć malo orao pa šta ? Možda je nekima čudno ali ima nas koji jednostavno to vole da rade :D.U kabini imam grijanje i muziku ,zemlja površinski smrzla pa ide . Zaletim se kad imam vremena sat dva pami krivo što ću završiti :haha:. Inače radim posao koji se svodi na sjedenje monitor i mobitel pa mi ovo na traktoru i vani super dodje . Kome je teško neka :spavam:. Evo i snimak ali je nikakav kvalitet (zaboravio sam uklj opc noćnog snimanja)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ORtdJecEQLg[/youtube]
 
Odg: Oranje....

ja sam orao ovih dana i bilo je :D malo smrzla zemlja nema proklizivanja i samo pici.
Mnogo se lakse ore sada nego prije mjesec dana, bar kod mene.
 
Odg: Oranje....

Ja bi uzoro ssve da da sam obrao kukuruz , ostalomi 47ari za branje i za oranje

kiraj je napisao(la):
stiv je napisao(la):
To je opravdano opravdanje :D ali moraš priznati....da ima i ovo što sam rekao....... ::novac::
U pravu si .da se poljoprivreda neradi 365 dana i da je svaka godina po nečemu specifična.Nisam orao noću još od 2000-dite ,tada je do božića bilo suvo i nije moglo da se ore .Ozbiljna kiša je pala oko nove godine,noću je mraz stezao a danju je popuštao pa je moglo da se ore samo noću.Tada smo orali sa dva MTZ i do Srpske nove godine je sve bilo uzorano . Što se tiče samog rada , ja u oranju provedem 6-7 sati pa kući.
Ja bogamivolim nocu , muzikica , neka lisica , sakal, retko zajac i opusteno forsiranje , sta god da se desi ima vremena i ako nebude kvarova za 5-6 dana sve uzorano , odem predvece i ujutru se vratim u 7 da idem po hleb i malo diram penzionere ::namigivanje::
 
Odg: Oranje....

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0s1MvDckISg&feature=related[/youtube]
 
Odg: Oranje....

toshiba je napisao(la):
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0s1MvDckISg&feature=related[/youtube]

@toshiba bravo sa post, ovo do sada nisam video, a mislim da nisu mnogi na forumu ::svaka cast::
 
Odg: Oranje....

@paorpaor
Bas tako, sto bi rekao moj drug kad ga pitaju koliko konja mu ima trakotr. On kaze: "Zavisi, da li sam ja u kabini ili nisam" :haha:
 
Odg: Oranje....

Da ,kod nas su nešto promijenili pa ćemo morati ponovo registrovati polj gazdinstva, znači ne gine nam svima dan,dva rada s konjima :haha:.
 
Odg: Oranje....

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Y0xeKONAyfk&feature=related[/youtube]
 
Odg: Oranje....

Juče i danas kod mene pun atar traktora koji oru.Dal se malo voda povukla ili šta je ali izgleda da su se uslovi popravili.
 
Odg: Oranje....

Zamrzlo je dovoljno i ispod snega da može orati..... i kod nas su danas orali...
 
Nazad
Vrh