Oranje

Odg: Oranje....

steva 1984 je napisao(la):
Ja sigurno nebi orao sad!Plug je pre mesec dana uzorao 90 jutara po lepom vremenu bez proklizavanja plug sad stoji lepo opran i namazan u supi a oranje se fino raskokava po ovim minusima :haha:
.....hahahaha boze boze ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
Odg: Oranje....

Nije mi jasno kako nemozete ranije da uzorete ovo su nenormalni uslovi orati zaledjenu zemlju a bilo je stvarno vremena.Sa tim prevrtacem sigurno mozes 10 hektara dnevno da odradis dubokog zimskog oranja x30dana :cao:
 
Odg: Oranje....

Ljudi su se preforsirali...zna se da ratarstvo nije 365 dana..nikad nije ni bilo ::lose::sad gledaju da im mašine i radnici budu što više iskorišćeni...pa se uzima zemlje više nego što kalendar -ratarski može da primi...zato se sad ore po zimi i uslovima koji nisu primereni ovom poslu!
 
Odg: Oranje....

Ako se sjetim kad mi kompjuter proradi, da skinem s mobitela slike od nekidan... led tako debel, da sam se s 549 vozio po njemu i plugom ga razbijao da mogu otpoceti njivu... Jedna ploca leda se uglavila na gredu pluga i uprla u zemlju i traktor stao i vrte i prednji i zadnji tockovi, al ne mrda... Rikverc, dozi plug, razbijaj led i teraj dalje...

Sto se mene tice, bit ce za kukuruze proljetnog oranja... ::lose::
 
Odg: Oranje....

stiv je napisao(la):
Ljudi su se preforsirali...zna se da ratarstvo nije 365 dana..nikad nije ni bilo ::lose::sad gledaju da im mašine i radnici budu što više iskorišćeni...pa se uzima zemlje više nego što kalendar -ratarski može da primi...zato se sad ore po zimi i uslovima koji nisu primereni ovom poslu!
Nije svugde tako,medju prvima sam počeo oranje a neću ni uzorati a radimo samo 125 kj.Razlog VODA.
 
Odg: Oranje....

To je opravdano opravdanje :D ali moraš priznati....da ima i ovo što sam rekao....... ::novac::
 
Odg: Oranje....

steva 1984 je napisao(la):
Nije mi jasno kako nemozete ranije da uzorete ovo su nenormalni uslovi orati zaledjenu zemlju a bilo je stvarno vremena.Sa tim prevrtacem sigurno mozes 10 hektara dnevno da odradis dubokog zimskog oranja x30dana :cao:
orao bi ti ko bela lala da moras.
 
Odg: Oranje....

stiv je napisao(la):
Ljudi su se preforsirali...zna se da ratarstvo nije 365 dana..nikad nije ni bilo ::lose::sad gledaju da im mašine i radnici budu što više iskorišćeni...pa se uzima zemlje više nego što kalendar -ratarski može da primi...zato se sad ore po zimi i uslovima koji nisu primereni ovom poslu!
Uvecini slucajeva se slazem sa konstatacijom koju je dao Stiv :cao:
 
Odg: Oranje....

mica967 je napisao(la):
stiv je napisao(la):
Ljudi su se preforsirali...zna se da ratarstvo nije 365 dana..nikad nije ni bilo ::lose::sad gledaju da im mašine i radnici budu što više iskorišćeni...pa se uzima zemlje više nego što kalendar -ratarski može da primi...zato se sad ore po zimi i uslovima koji nisu primereni ovom poslu!
Uvecini slucajeva se slazem sa konstatacijom koju je dao Stiv :cao:


Drugim recima, kratko receno POHLEPA ::sramota::
 
Odg: Oranje....

Svako zna zasto nije uzorao i niko nema pravo da mu soli pamet: "trebao si...". Da si bio u njegovoj situaciji, verovatno isto tako jos nebi imao uzorano, tako da...
Izvinjavam se, ali nije u redu!
@Kengur
Kratko receno, racionalno iskoriscenje masine!
 
Odg: Oranje....

Zašto pohlepa? :sta: Ako voliš zemlju i uopšte poljoprivredu a uz to si i vredan što ne bi radio veću količinu zemlje.
 
Odg: Oranje....

ti sto su poorali niko nekaze koliku povrsinu su poorali nema ljutnje za nikoga verovatno neko ima vise zemlje a i godina sa vremenom nije isla nikom naruku :zli:
 
Odg: Oranje....

Matić je napisao(la):
Zašto pohlepa? :sta: Ako voliš zemlju i uopšte poljoprivredu a uz to si i vredan što ne bi radio veću količinu zemlje.
I ja volim žene...pa ih nemam stotinu, a vredan sam :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

Slazem se sa @kiraj. Neke parcele je bilo nemoguce poorati. Takodje i kod nas nije sva repa izvadjena, a kada ce... "Sivackim" (najznacajnijim putem) je nemoguce proci sa traktorom manjim od 100ks, koliki su vagasi i koliko je unisten.
 
Odg: Oranje....

idklecin je napisao(la):
ti sto su poorali niko nekaze koliku povrsinu su poorali nema ljutnje za nikoga verovatno neko ima vise zemlje a i godina sa vremenom nije isla nikom naruku :zli:
80 jutara dubokog oranja, nikad težeg..sa 1025 i nisam provodio više od 6 h na dan....sa hroničnom bolešću ...i uzoro sam do 8 decembra!
 
Odg: Oranje....

Ja prvi put od kada se bavim poljoprivredom nisam uzorao na vreme ali i prvi put su bili takvi vremenski uslovi:kod nas ne možeš ni vratinama da prođeš a kamoli da oreš :udri:
 
Odg: Oranje....

Peter je napisao(la):
Svako zna zasto nije uzorao i niko nema pravo da mu soli pamet: "trebao si...". Da si bio u njegovoj situaciji, verovatno isto tako jos nebi imao uzorano, tako da...
Izvinjavam se, ali nije u redu!
@Kengur
Kratko receno, racionalno iskoriscenje masine!
Potpisujem.... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh