Oranje

Jesi proveravao druge marke, kolika je razlika u ceni ?

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Sta toliko vidite u Regentu ? Radio sam ove godine sa nekim obrtacem regent bez pretpluznjaka ore kao i 757 mozda i losije.
757 sa pretpluznjacima je Amerika za njega.
Radi se o 560. A regent je lak za nošenje i lak za vuču. Zbog toga sam predložio prvo regenta, ipak nema tu rezerve snage kod oranja.
O 757 nema trošenja reči i uporedjivanja u ovom predlogu, član je pitao za obrtač, a tu je ponuda za 757 truba.
 
Rođak je oktobar 2020-te kupio lemkena 5 3glave za 11800e sada je oko 15500e koliko sam video na oglasu nov.
 
Radi se o 560. A regent je lak za nošenje i lak za vuču. Zbog toga sam predložio prvo regenta, ipak nema tu rezerve snage kod oranja.
O 757 nema trošenja reči i uporedjivanja u ovom predlogu, član je pitao za obrtač, a tu je ponuda za 757 truba.
Potvrdjujem
Ja orao sa 82kom i vogel l950 un 350
Pored komsija isto 82ka i neki regent stariji, daske pune ali drugaciji oblik od vogelovih , ore brzinom vise

Ne razumem se u regente , tipove njihovih dasaka , itd, ne znam sta su im radili, ali da se lako vuku to stoji
 
Inace zvao sam danas nov Regent sa tockom i pretpluznjacima 10 500 a resetka 10 800 + PDV. Za 3 glave.
Imao si nedavno u oglasima polovnog vn 1020m iz 2008g sa klik-klak točkom i wy daskama, predplužnjaci, crtala, zahvat 28,32,36,40 bukvalno nov, možda 100kj uzorao i mislim da je tražio 6800evra, vidim da ga nema u oglasima.
 
Ja sam or'o sa raznim plugovima u tvrdoj i teškoj zemlji.Regent definitivno ide najlakše ali je malo kilaviji (mekši) pa hoće da puca.Lemken Opal ide teže i ne mrvi baš lepo brazdu a traži ozbiljniji traktor jer je skandala od pluga.Rabe Albatros ore, drobi i pakuje tip top ali se baš teško vuče i za tri brazde treba bar 120+ks.Kverneland je između Regenta i Lemkena, najlepše ore i podseca u barama i nižim zemljama.U lepim i lakim zemljištima bude nekako čudna brazda.Pišem za moj kraj i uslove kod mene, ne mogu biti merodavan za ostale a pogotovo ne za one zemlje gde traktor od 100 ks vuče plug od 4 brazde 9-10 km/h.
 
Kod nas se potinger dobro pokazao. Lako se vuce i dobro zaorava. Kun odlicno zaorava, al mi se cini da se teze vuce. Kod nas za ozbiljan posao treba bar 1 ks po 1 cm zahvata za dubine od 25+ cm.
 
Imali smo Lepoarda 2x16 coli, gutao je sve živo, problem je bio jer nije ostavljao ravno, prošle godine smo kupili Kverneland 3x14 milina za oranje i posle na proleće za dalju obradu. Oba vuče 820.
 
Kod nas se potinger dobro pokazao. Lako se vuce i dobro zaorava. Kun odlicno zaorava, al mi se cini da se teze vuce. Kod nas za ozbiljan posao treba bar 1 ks po 1 cm zahvata za dubine od 25+ cm.
Da se i mi nekad slozimo.
Kverneland nema konkurenciju po pitanju kvaliteta materijala i sve velike zadruge kod mene i u okolini njih uzimaju, Lemken ga prati.
Kuhn bas lepo zaorava ali je tezak tesko se i nosi i vuce.
Trenutno je Pottinger golf za nas male.
 
Nazad
Vrh