Oranje

Ja sam danas batalio na nekoliko dana, dok ne padne kiša 😁 a i ako ne padne taman će mi se svi organi vratiti na svoje mesto 😂😂 pa ispočetka 😁
 
Jesi zadovoljan sa njim? Neki kvarovi, sitnice? Hteo bi nesto slicno da kupim pa sam dobio savet od jednog mehanicara u delti da je deutz fahr dobar izbor. Kaze da imaju neki deutz koji je svaki dan uposlen na farmi I to bas 130ks a vec oko 25000 sati nisu mu nista dirali, cak ni lamelu nisu menjali. Prosto mi tesko da poverujem u to. Dvoumim se izmedju SAME Ili DEUTZ pa bi mi svaki savet korisnika dobrodosao
 
Jesi zadovoljan sa njim? Neki kvarovi, sitnice? Hteo bi nesto slicno da kupim pa sam dobio savet od jednog mehanicara u delti da je deutz fahr dobar izbor. Kaze da imaju neki deutz koji je svaki dan uposlen na farmi I to bas 130ks a vec oko 25000 sati nisu mu nista dirali, cak ni lamelu nisu menjali. Prosto mi tesko da poverujem u to. Dvoumim se izmedju SAME Ili DEUTZ pa bi mi svaki savet korisnika dobrodosao
Kad ovu u Delti nisu uspeli da ga satare ne treba ništa da brineš 😁
 
Moram malo da se raspitujem kad sam se vec uclanio na ovaj forum, a gospodin matic pustio snimak traktora. Ima ovde i velikih i malih domacina ali za mene 20000-25000€ nije mali zalogaj. Triput meri - jednom seci.
 
Jutros sam se naoštrio da zavrsim 2 njive meni najdosadnije za oranje, špicevi najgori..2,5kj sve zajedno kad sam zavrsio pobegao sam kuci dosta mi je bilo za danas 😂
20221112-122428.jpg

20221112-104023.jpg

20221112-104059.jpg
 
Dovoljno je za sve useve ako ne seješ sa nodetkom. Ako ipak ide nodetka onda je bolje oranje. Ako seješ sa no-till sejalicom onda je i ovo previše... Što manje prevrtanja zemlje a i to što mora ide što plića obrada...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh