Oranje

Lep dan za oranje zapravo.
9e8ec4243630634806be904e57e1a1e7.jpg
19ded98301087913668c983dc87c33ef.jpg


Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Od cega zavisi ovako lepa i cista brazda? Da li od zemlje, crtala, daske, plaza? Retko gde mi se potrefi ovako lepo da sece i pravi cistu brazdu za tocak, imam crtalo ali uglavnom kao da otkida i vraca grumenje u brazdu i onda kad se vracas traktor skace kao jarac...jako me to nervira
 
@Milos88_ hiljade i hiljade jutara uzoranih.

Šalu na stranu, crtalo je prilično veliko i u 80% vremena je takva brazda ali bude i kod mene da se odronjava. Ima tu više faktora po meni.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Odakle ti to ?
Repa dobila 300,suncokret 120-130,kukuruz oko 140kg sve po jutru 6/24/12.
Па гледам заораваш целе штапове, па сам помислио да ниси по таквом растурао вештак. Ја сам једном тако радио па при, растурању вештака штапова свугде било у трактору.
 
Setva pšenice je završena, došlo je vreme da se pređe na poslednju operaciju za 2022. godinu, zimsko oranje. Prvi dan je bila magla i snimanje je bilo besmisleno, drugi dan je vedro i pokazaću vam kako Mika i ja oremo na odvojenim parcelama. Od mehanizacije koristimo : Case Puma traktor sa plugom Kverneland 150 B Mtz Belarus 892 sa plugom Lemken Europal 5 Hvala što ste pogledali video, za još zanimljivog sadržaja lajkujte video,komentarišite i pretplatite se na moj kanal!
 
Orali smo i mi uslužno. Ista muka sa oranjem i kod nas. Prvo što je radjeno je to dok sam bio na moru me zvali da kažu da je neko upalio njivu (ova sa snimka). Onda posle onih 80 litara u avgustu išla tanjirača. Posle jedno mesec dana gruber na 15 cm. I sad ponovo tanjirača na nekih 7-8 cm. Ove godine smo malo imali kukuruza i sve je pšenica posejana na to. Tako da za proleće ostale sve strnjike i sve ide tanjirača.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Najteže zemlje još idu i najlakše, da čovek ne poveruje. 😱 Probao danas jedan prolaz strnjike koja nije prskana, bila džungla od sirka koji je pokošen i izbaliran, mati moja ala je ono tvrdo.
 
Nazad
Vrh